EGZAMIN RADCOWSKI 2024 - informacje dla przystępujących

Zamknij
Ogłoszenia

Prawnik w Departamencie Procesowym. Specjalizacja: procesy odszkodowawcze, procesy frankowe i reprezentacja procesowa

17.01.2024

Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy zatrudni prawnika – aplikanta, który dołączy do Departamentu Prawa Procesowego. Oferujemy pracę stacjonarną z biura w centrum Poznania.

Twój zakres obowiązków:
• przygotowywanie pism procesowych oraz reprezentacja Klientów w postępowaniach sądowych lub mediacyjnych,
• opiniowanie projektów porozumień lub przygotowywanie projektów ugód,
• wsparcie w przygotowywaniu opinii prawnych oraz analiz,
• analiza przepisów prawnych, orzecznictwa sądów powszechnych oraz europejskich w celu rekomendacji dotyczącej prowadzonych sporów,
• współpraca z członkami innych zespołów w przygotowywaniu interdyscyplinarnych informacji i opinii prawnych,
• monitorowanie zmian przepisów prawnych mających wpływ na działalność Klientów Kancelarii i toczące się spory sądowe,
• realizacja innych zadań ustalonych przez kierownika zespołu.

Wymagania:
• osoby w trakcie aplikacji radcowskiej,
• dobra znajomość przepisów procedury cywilnej i przepisów prawa cywilnego,
• dobra organizacja pracy własnej,
• samodzielność i dynamika działania,
• sumienność i odpowiedzialność,
• wysoka motywacja do pracy,
• umiejętność podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów oraz pracy pod presją,
• doświadczenie w procesach dot. kredytów frankowych lub przy opiniowaniu kontraktów będzie dodatkowym autem.

Oferujemy:
• pracę w młodym i rozwijającym się zespole,
• możliwości rozwoju merytorycznego,
• pracę z własnym podziałem obowiązków i określonymi perspektywami rozwoju,
• kulturę feedbacku i wsparcie pozostałych członków zespołu,
• wpływ na ergonomię pracy, w tym wykorzystanie narzędzi legal automation.
• możliwość finansowania aplikacji (dodatkowa umowa),
• długoterminowy rozwój współpracy (również po uzyskaniu uprawnień zawodowych),
• pakiet sportowy Mulitisport wraz z dofinansowaniem.

Jak przygotować zgłoszenie:
Pamiętaj, żeby umieścić w zgłoszeniu klauzulę RODO i dać nam znać, czy interesuje Cię tylko aktualne ogłoszenie, czy możemy mieć Twoje papiery dłużej na potrzeby kolejnych rekrutacji w Departamencie Prawa Procesowego lub rekrutacji do innych zespołów. Zanim prześlesz papiery rzuć okiem na to co robimy z danymi osobowymi (informacje znajdziesz na stronie internetowej pod adresem: https://piszcz.pl/pl/polityka-bezpieczenstwa/) – jeżeli trafi do nas Twoje zgłoszenie przyjmiemy, że masz tę lekturę za sobą.

I na koniec:
Staramy się dawać feedback co do otrzymanych zgłoszeń, ale nikt nie jest idealny. Dlatego jeżeli nie zaprosiliśmy Cię na spotkanie, Twoje CV najprawdopodobniej nie przeszło pozytywnie pierwszej weryfikacji. Być może nasze spotkanie musi się odbyć po jakimś czasie. Jeżeli nie dostałeś/ dostałaś informacji po spotkaniu przypomnij się osobie, z którą odbyło się spotkanie. Dla nas też jest ważne żeby jasno sformułować wzajemne oczekiwania i nie zostawiać kandydatów w zawieszeniu.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy:
rekrutacja@piszcz.pl

Wielkość czcionki
Kontrast