EGZAMIN RADCOWSKI 2024 - informacje dla przystępujących

Zamknij
Ogłoszenia

Aplikant/Aplikantka w Dziale Restrukturyzacji i Upadłości

18.04.2024

Miejsce pracy: Poznań (praca stacjonarna)

Dołącz do Zespołu Działu Restrukturyzacji i Upadłości!

Z kim będziesz pracować?

Z prawnikami/prawniczkami mówiącymi „prawo działa”, projektującymi ścieżki postępowania i jasno wskazującymi, który z możliwych scenariuszy przyniesie największą korzyść, rozumiejącymi dynamiczne zmieniające się otoczenie biznesowo-prawne.

Zespół #ExpertHouse tworzą specjaliści/specjalistki z wieloletnim doświadczeniem i pasją.

Kogo szukamy?

Aplikanta/aplikantki do wsparcia Działu Restrukturyzacji i Upadłości – wiodącej praktyki Kancelarii, kierowanej przez adw. dr. Patryka Filipiaka – współtwórcę prawa restrukturyzacyjnego.

Twoje główne zadania?

  • analiza akt sprawy i zbudowanie strategii postępowania wspólnie z prawnikiem z uprawnieniami;
  • wsparcie prawne w procesie restrukturyzacji przedsiębiorstw z perspektywy zarządcy, nadzorcy sądowego, czy nadzorcy układu a także w procesie upadłości przedsiębiorcy z perspektywy syndyka, w szczególności;
  • bieżący kontakt z dłużnikiem,
  • bieżący kontakt z wierzycielami,
  • przygotowanie spisu wierzytelności,
  • przygotowanie spisu inwentarza,
  • przygotowanie do sędziego-komisarza projektów pism procesowych uzasadnionych stanem sprawy,
  • przygotowanie sprawozdań z przebiegu postępowania,
  • wsparcie w przygotowaniu głosowania nad układem.
  • wsparcie prawne z zakresu prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego, oraz przygotowywanie innych pism procesowych i projektów opinii prawnych, w szczególności;
  • ocena zaistnienia podstaw prawnych ogłoszenia upadłości albo otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego,
  • wsparcie w analizie powstania stanu niewypłacalności, zagrożenia niewypłacalnością,
  • przygotowanie projektu wniosku o restrukturyzację i upadłość.

Czego oczekujemy?

  • doświadczenia w pracy w Kancelarii, dodatkowym atutem będzie doświadczenie w pracy w biurze doradcy restrukturyzacyjnego;
  • znajomości przepisów prawa cywilnego i procedury cywilnej, dodatkowym atutem będzie znajomość przepisów prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego;
  • umiejętności logicznego myślenia, operatywności i samodzielności;
  • sumienności, dokładności, terminowości oraz dobrej organizacji czasu pracy,
  • umiejętności pracy pod presją czasu;
  • zaangażowania w wykonywane zadania i odpowiedzialności za ich realizację;
  • dobrej znajomości języka angielskiego.

Co oferujemy?

  • wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i stanowiska oraz stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę zlecenie/współpracy;
  • rozwój zawodowy pod nadzorem doświadczonych prawników;
  • lektoraty z języka angielskiego, dofinansowanie do karty Multisport oraz do ubezpieczenia medycznego;
  • komfortowe i przyjazne miejsce pracy w centrum Poznania, a także możliwość pracy zdalnej;
  • wyjazdy integracyjne, spotkania okolicznościowe, eventy sportowe.

Co zrobić?

Wyślij swoje CV na adres

kariera@filipiakbabicz.com

W tytule wiadomości wpisz Dział Restrukturyzacji i Upadłości

Twoje dane osobowe jakie zamieścisz w dokumentacji będziemy przetwarzać jedynie na potrzeby procesu rekrutacyjnego. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 RODO. Dane usuniemy po zakończeniu procesu rekrutacji na ww. stanowisko. Odbiorcami danych będą jedynie podmioty, które zapewniają dla nas IT. Masz prawo do dostępu do swoich danych i uzyskania ich kopii, sprostowania, żądania usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania. Masz też prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Przysługuje CI również prawo do złożenia skargi do organu nadzoru (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

CZEKAMY NA CIEBIE!

Wielkość czcionki
Kontrast