Spotkanie Rzeczników Dyscyplinarnych oraz Głównego Rzecznika Dyscyplinarnego z MS
W dniach 9 – 10 kwietnia 2026 roku odbyło się w Warszawie spotkanie Głównego Rzecznika Dyscyplinarnego z Rzecznikami Dyscyplinarnymi poszczególnych izb. W czwartek na spotkaniu omawiano wewnętrzne sprawy związane z funkcjonowaniem pionu dyscyplinarnego w zakresie postępowań dyscyplinarnych na etapie dochodzenia, kwestie wyłączania osób prowadzących dochodzenie, obsługę biurową sekretariatów. W piątek 10 kwietnia w siedzibie Głównego Rzecznika Dyscyplinarnego przy Alejach Ujazdowskich odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministra Sprawiedliwości z Departamentu Zawodów Prawniczych – Wydziału Adwokatury i Radców Prawnych z Głównym Rzecznikiem Dyscyplinarnym, z Rzecznikami Dyscyplinarnymi poszczególnych izb oraz wiceprezesem Krajowej Rady radcą prawny mecenasem Tomaszem Korpusińskim. Spotkanie dotyczyło wymiany informacji pomiędzy Ministerstwem Sprawiedliwości a Rzecznikami Dyscyplinarnymi w zakresie postępowań dyscyplinarnych, informowaniem o przebiegu poszczególnych postępowań dyscyplinarnych, nadzoru Ministra Sprawiedliwości nad postępowaniami dyscyplianrnymi. Spotkanie miało także na celu wzajemne zapoznanie się z osobami z kierownictwa Wydziału Adwokatury i Radców Prawnych. W zeszłym roku zmiana kierownictwa Wydziału Adwokatury i Radców Prawnych. który sprawuje bezpośredni nadzór nad postępowaniami dyscyplinarnymi w samorządach adwokatów i radców prawnych.



