EGZAMIN RADCOWSKI 2024 - informacje dla przystępujących

Zamknij

Maraton filmowy – piątek 24 maja 2024 roku

 

Komisja Integracji Środowiskowej i Publikacji

serdecznie zaprasza członków Samorządu Radcowskiego

na Maraton filmowy w piątek 24 maja 2024 roku – początek godz. 19.00

Kino RIALTO, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań

 

Dla Samorządu Radcowskiego zaprezentowane zostaną  dwa filmy:

 „Jutro będzie nasze” – komediodramat  w reżyserii Paola Cortellesi

Produkcja: Włochy czas trwania 118 min .

Największy włoski przebój ostatnich lat. Rzym, druga połowa lat 40. XX wieku, włoskie społeczeństwo jest pełne pozytywnej energii, podnosi się z nędzy niedawnej wojny. Delia (w tej roli reżyserka filmu, Paola Cortellesi) jest żoną Ivana i matką trójki dzieci. Jest wiosna i cała rodzina świętuje zbliżające się zaręczyny najstarszej, ukochanej córki Marcelli, której jedynym celem jest wyrwanie się z biednej i surowej rodziny. Tajemniczy list do Delii rozpali w niej odwagę, by zmienić coś w swoim życiu i wyobrazić sobie lepszą przyszłość nie tylko dla niej.

Źródło: Gdyńskie Centrum Filmowe  

„Perfect Days” -dramat w reżyserii Wima Wendersa .

Produkcja : Japonia, Niemcy,  czas trwania 123 minuty.

Nowy film twórcy „Lisbon Story” i „Nieba nad Berlinem” to medytacja nad prostotą i pięknem życia. W „Perfect Days” Wim Wenders opowiada historię japońskiego everymana, dla którego każdy dzień wypełniony jest czynnościami składającymi się na poezję codzienności. Mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama (w tej roli fantastyczny Kōji Yakusho, nagrodzony za swoją rolę na festiwalu w Cannes) to człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych. Podążając za bohaterem, odkrywamy kolejne rytuały, w które angażuje się on z całkowitym oddaniem. Z czasem nawet prozaiczna praca Hirayamy, porządkującego miejskie toalety (każda jest architektonicznym arcydziełem), okazuje się niezwykłym ceremoniałem. Ścieżką dźwiękową jego życia stają się harmonijne dźwięki tokijskiej ulicy oraz utwory w wykonaniu The Velvet Underground, Lou Reeda, Patti Smith i Niny Simone. Film Wendersa to uzdrawiające kino zmieniające codzienność w magię. Film Wima Wendersa był japońskim kandydatem do Oscara.

Źródło: Kino Rialto Poznań

 

W Maratonie Filmowym członek samorządu może zgłosić jedną osobę towarzyszącą. 

W przerwie między filmami przewidziane są napoje oraz słodkie przekąski.

Odpłatność 20,00 zł od osoby płatne na konto Izby: 34 1090 1359 0000 0000 3501 8502

Zapisy prosimy zgłaszać do p. Agnieszki Drążkiewicz na maila agnieszka.drazkiewicz@poznan.oirp.pl do dnia 21 maja 2024r. wraz z potwierdzeniem zapłaty. Tytuł przelewu: imię i nazwisko członka samorządu  (jeżeli z osobą towarzyszącą to prosimy dopisać)

Serdecznie zapraszamy

Komisja Integracji Środowiskowej i Publikacji

Pozostałe informacje

21.05.2024

Konferencja Prawo w Medycynie – Medycyna w Prawie 3.0 – zaproszenie do składania abstraktów

𝐃𝐨 𝐤𝐨ń𝐜𝐚 𝐦𝐚𝐣𝐚 można pod adresem 𝗸𝗼𝗻𝗳𝗲𝗿𝗲𝗻𝗰𝗷𝗮@𝗲𝘀𝘁𝗲𝘁𝘆𝗸𝗮𝗶𝗰𝗵𝗶𝗿𝘂𝗿𝗴𝗶𝗮.𝗽𝗹 składać propozycje tematów i abstrakty do organizowanej przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawo w Medycynie – Medycyna w Prawie 3.0”. 𝗧𝗿𝘇𝗲𝗰𝗶𝗮 𝗲𝗱𝘆𝗰𝗷𝗮 𝗞𝗼𝗻𝗳𝗲𝗿𝗲𝗻𝗰𝗷𝗶 𝗡𝗮𝘂𝗸𝗼𝘄𝗲𝗷 „𝗣𝗿𝗮𝘄𝗼 𝘄 𝗠𝗲𝗱𝘆𝗰𝘆𝗻𝗶𝗲 – 𝗠𝗲𝗱𝘆𝗰𝘆𝗻𝗮 𝘄 𝗣𝗿𝗮𝘄𝗶𝗲” w ramach panelów naukowych i doktoranckich skierowana jest do studentów kierunków prawniczych, […]

16.05.2024

X Jubileuszowy Pomorski Rajd Pieszy Radców Prawnych KRYNICA MORSKA – PIASKI (6-9 czerwca 2024 r.)

X Jubileuszowy Pomorski Rajd Pieszy Radców Prawnych KRYNICA MORSKA – PIASKI (6-9 czerwca 2024 r.) Koleżanki i Koledzy, Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku z przyjemnością ogłasza, że z uwagi na przypadający jubileusz tegoroczny Pomorski Rajd Pieszy Radców Prawnych, powraca do miejscowości Piaski k. Krynicy Morskiej, która szczególnie zapisała się w pamięci Uczestników dzięki […]

Wielkość czcionki
Kontrast