EGZAMIN RADCOWSKI 2024 - informacje dla przystępujących

Zamknij

Ślubowanie dla aplikantów radcowskich – rocznik 2024-2026

Szanowni Państwo,

Osoby, które złożyły wniosek o wpis na listę aplikantów radcowskich w OIRP Poznań!

 

Uprzejmie informujemy, iż ślubowanie na aplikanta radcowskiego odbędzie się w dniu 5 grudnia 2023 o godzinie 17.00 r. w Auditorium Maximum w Collegium Iuridicum Novum Wydziału Prawa i Administracji UAM, Poznań al. Niepodległości 53. Uprzejmie prosimy o przybycie na uroczystość w okolicy godziny 16.30 – w związku z potrzebą rejestracji uczestników ślubowania.

Poniżej znajduje się program uroczystości, natomiast w osobnym ogłoszeniu – przedstawimy listę osób, które będą mogły przystąpić do ślubowania (w nawiązaniu do art. 33 ust 5 w zw. z art. 31 z prim 1 ust 1 Ustawy o radcach prawnych)

Program uroczystości – plik .pdf

Obecność na ślubowaniu jest wymagana, bez jego złożenia – nie uzyskacie Państwo statusu aplikanta!

(prosimy o zabranie własnych długopisów celem złożenia podpisu na rocie)

Prosimy także uprzejmie o informację na adres mariusz.graf@poznan.oirp.pl od osób, które nie będą w stanie stawić się na ślubowaniu z przyczyn zdrowotnych (lub innych szczególnych przypadków). Dla tychże osób – zostanie wyznaczony dodatkowy termin na złożenie ślubowania.

 

W międzyczasie:

–  uprzejmie prosimy o zapoznanie się z treścią przepisów:

Ustawy o radcach prawnych – treść plik .pdf

Regulaminu i Programu Aplikacji Radcowskiej Krajowej Rady Radców Prawnych – treść obowiązująca od przyszłego roku – treść plik .pdf

Przepisów porządkowych odbywania zajęć na aplikacji radcowskiej w OIRP Poznań – treść plik .pdf

(te ostatnie – mogą zostać zaktualizowane przed rozpoczęciem roku szkoleniowego 2024).

 

Uprzejmie wyjaśniamy, iż:

  1. Na ślubowaniu – zostanie Państwu przekazany informator („Niezbędnik Aplikanta”) w którym przedstawimy bliższe informacje w sprawie odbywania aplikacji w OIRP Poznań
  2. Wnioski w sprawie wyznaczenia patrona – składane są w naszej OIRP przez aplikantów do połowy stycznia. Dokładnie o temacie patronatu opowiemy w „Niezbędniku Aplikanta”.
  3. Kwestie opłat za aplikację – również będą poruszone w „Niezbędniku”.
  4. Konta w ekstranecie aplikanta radcowskiego – zostaną Państwu utworzone po złożonym ślubowaniu na aplikanta radcowskiego (w tym zakresie należy się spodziewać osobnej masowej wiadomości mailowej)
  5. Zajęcia teoretyczne – rozpoczną się w dniach 10 i 11 stycznia 2024 r. Przewiduje się dwie grupy konwersatoryjne i cztery ćwiczeniowe. Zajęcia odbywają się w siedzibie OIRP Poznań, ul. Chwaliszewo 69 w Poznaniu, w godzinach 14.15-19.00.
  6. Informacje o praktykach na aplikacji radcowskiej – zostaną przekazane Państwu sukcesywnie, po ich ustaleniu, w tym na poziomie KRRP.
  7. Na uroczystość ślubowania – można zaprosić maksymalnie jedną osobę towarzyszącą.
  8. Nie ma osobnych zawiadomień/zaproszeń na ślubowanie; gdyż zakłada się, że osoba przystępująca do ślubowania – nie przekroczy limitu osób zaproszonych.

 

Dział Aplikacji OIRP Poznań

Pozostałe informacje

01.03.2024

Dyskusja „Współpraca kancelarii z firmą” – wydarzenie stacjonarne, 20.03.2024

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy, Radczynie Prawne i Radcowie Prawni, zapraszamy Was na stacjonarną dyskusję: „WSPÓŁPRACA KANCELARII Z FIRMĄ”, którą organizujemy w ramach projektu „Radcy prawni – rozmowy niekontrolowane”.   GOŚCIE: r.pr. Maciej Szczepański – Chief Legal Officer OLX Group Europe, Członek Zarządu Grupy OLX Wraz z blisko 35-osobowym międzynarodowym zespołem prawnym odpowiada za obsługę […]

26.02.2024

Krajowa Izba Radców Prawnych – konkurs „Rozwiń skrzydła z Szukajradcy.pl”

Szanowni Państwo, Krajowa Izba Radców Prawnych ogłosiła kolejną edycję konkursu „Rozwiń skrzydła z Szukajradcy.pl”, w którym główną nagrodą jest udział w programie mentoringowym dla prawników „Leading Lawyer” firmy EY Academy of Business. Konkurs „Rozwiń skrzydła z Szukajradcy.pl” rozpoczyna się 22 lutego 2024 r., a kończy 18 marca 2024 r. Aby wziąć udział w Konkursie Uczestnik najpóźniej do końca dnia zakończenia […]

Wielkość czcionki
Kontrast