NOWA SKŁADKA CZŁONKOWSKA - DLA RADCÓW PRAWNYCH, EMERYTÓW I RENCISTÓW ORAZ APLIKANTÓW RADCOWSKICH

Zamknij

Raport FBE. „Małoletni bez opieki: od przybycia do ewentualnego wydalenia i stosowanie Konwencji o prawach dziecka w Europie”

Szanowni Państwo

w załączeniu przekazujemy publikację Raportu Komitetu „Małoletni bez opieki: od przybycia do ewentualnego wydalenia i stosowanie Konwencji o prawach dziecka w Europie”, przygotowaną przez FBE.

Raport został przygotowany wspólnie przez prawników z Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Szwajcarii. W dokumencie znajduje się analiza sytuacji, w których małoletnie dzieci pozostawione są bez opieki w różnych krajach europejskich – od ich przybycia do ewentualnej deportacji, a także kwestię bezpośredniego stosowania Konwencji o prawach dziecka przed sądami krajowymi. Oprócz analizy obecnej sytuacji, raport zawiera również zalecenia.

Pozostałe informacje

06.09.2023

Zaproszenie na Kongres Federacji Adwokatur Europejskich | 5-7 października 2023 r. | Gdańsk

Drogie koleżanki i koledzy! Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku w dniach 5-7 października 2023 roku organizuje Kongres (Intermediate Meeting) Federacji Adwokatur Europejskich FBE (The European Bars Federation/Fédération des Barreaux d’Europe). FBE jest międzynarodową organizacją o charakterze „non-profit”, założoną w 1992 roku. FBE zrzesza ponad 200 samorządów prawniczych reprezentujących przeszło 1 000 000 prawników z […]

24.07.2023

IV Konkurs Krasomówczy z obszaru Praw Człowieka dedykowany do Młodych Prawników, Aplikantów i studentów prawa

Szanowni Państwo,   W dniach od 15 do 16 września 2023 roku w Rotterdamie odbędzie się IV Konkurs Krasomówczy z obszaru Praw Człowieka dedykowany do Młodych Prawników, Aplikantów i studentów prawa. Konkurs organizowany jest przez Komisję Praw Człowieka Federacji Adwokatur Europejskich. To wydarzenie to świetna okazja dla Młodych Prawników do reprezentowania swojej Izby w międzynarodowym […]

Wielkość czcionki
Kontrast