EGZAMIN RADCOWSKI 2024 - informacje dla przystępujących

Zamknij

Raport FBE. „Małoletni bez opieki: od przybycia do ewentualnego wydalenia i stosowanie Konwencji o prawach dziecka w Europie”

Szanowni Państwo

w załączeniu przekazujemy publikację Raportu Komitetu „Małoletni bez opieki: od przybycia do ewentualnego wydalenia i stosowanie Konwencji o prawach dziecka w Europie”, przygotowaną przez FBE.

Raport został przygotowany wspólnie przez prawników z Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Szwajcarii. W dokumencie znajduje się analiza sytuacji, w których małoletnie dzieci pozostawione są bez opieki w różnych krajach europejskich – od ich przybycia do ewentualnej deportacji, a także kwestię bezpośredniego stosowania Konwencji o prawach dziecka przed sądami krajowymi. Oprócz analizy obecnej sytuacji, raport zawiera również zalecenia.

Pozostałe informacje

25.04.2024

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Effective Justice: International and Comparative Approaches

Zapraszamy na Międzynarodową konferencję Naukową wieńczącą projekt Effective Justice: International and Comparative Approaches (https://www.effective-justice.com/). Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-9 maja 2024. Miejscem wydarzenia jest Auditorium Maximum Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu (Al. Niepodległości 53, 61-714 Poznań). Agenda dostępna w załączniku. Konferencja będzie się odbywać w formie hybrydowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. […]

22.04.2024

I seminarium w ramach programu TRAVAR (prawo karne) – Ateny 27-28 maja

Szanowni Państwo, ruszają międzynarodowe seminaria w ramach nowego programu szkoleniowego TRAVAR, poświęcone prawu karnemu. Do 26 kwietnia 2024 r. radcowie prawni mogą nadsyłać zgłoszenia do udziału w seminarium w Atenach, które odbędzie się w dniach 27-28 maja 2024 roku. Aby wziąć w nim udział należy przesłać zgłoszenie zawierające list motywacyjny w języku angielskim. Do udziału […]

Wielkość czcionki
Kontrast