EGZAMIN WSTĘPNY na aplikację radcowską 2024 - KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI

Zamknij

I seminarium w ramach programu TRAVAR (prawo karne) – Ateny 27-28 maja

Szanowni Państwo,

ruszają międzynarodowe seminaria w ramach nowego programu szkoleniowego TRAVAR, poświęcone prawu karnemu. Do 26 kwietnia 2024 r. radcowie prawni mogą nadsyłać zgłoszenia do udziału w seminarium w Atenach, które odbędzie się w dniach 27-28 maja 2024 roku. Aby wziąć w nim udział należy przesłać zgłoszenie zawierające list motywacyjny w języku angielskim. Do udziału w seminarium zostaną wybrane dwie osoby.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres komisjazagraniczna@kirp.pl. Prosimy o załączenie listu motywującego w języku angielskim. Uwaga! Tylko takie zgłoszenia będą rozpatrywane.

Uczestnikom, którzy wezmą udział w seminariach przysługuje prawo do dodatku na podróż, który jest ustalany przez Komisję Europejską, w celu pokrycia kosztów podróży z miejsca zatrudnienia do miejsca przeznaczenia i z powrotem. Podstawą do obliczenia wysokości dodatku na podróż jest odległość liniowa pomiędzy miejscem zatrudnienia a miejscem docelowym osoby podróżującej. Aby dokonać tych obliczeń, uczestnicy powinni sięgnąć po kalkulator odległości Komisji Europejskiej, który można znaleźć na stronie: https://commission.europa.eu/funding-tenders/procedures-guidelines-tenders/information-contractors-and-beneficiaries/calculate-unit-costs-eligible-travel-costs_en. Ważne! Należy korzystać z tabeli nr 2! Ceny podane na stronie KE dotyczą podróży w obie strony.

Uczestnikom wydarzenia w Atenach będzie przysługiwać dieta pobytowa w wysokości do 460 EURO (pod warunkiem udziału w obu dniach szkoleń). Jest to kwota przeznaczona na nocleg, wyżywienie i transport lokalny. Maksymalne dofinansowanie wyjazdu (dieta pobytowa wraz z kosztami podróży) wynosi 780 EURO.

Termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w seminarium mija 26 kwietnia 2024 r. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w spotkaniu jest również bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Seminarium jest organizowane przez konsorcjum z udziałem Krajowej Izby Radców Prawnych i jest koordynowane przez Fundację Prawników Europejskich i współfinansowane ze środków Programu Sprawiedliwość Unii Europejskiej (więcej o projekcie: https://www.ccbe.eu/actions/projects/).

Pozostałe informacje

16.07.2024

Program ubezpieczenia opieki zdrowotnej

Szanowni Państwo,   mamy przyjemność przedstawić program opieki zdrowotnej przygotowany przez brokera Willis Towers Watson Polska na zlecenie Krajowej Izby Radców Prawnych dla Kancelarii Radców Prawnych na terenie całego kraju. Program dedykowany jest dla radców prawnych, aplikantów radcowskich, pracowników kancelarii oraz członków ich rodzin. Program obejmuje dwie atrakcyjne, lecz różniące się propozycje Warty i Inter […]

08.07.2024

Szkolenie w hotelu „Ikar Plaza” w Kołobrzegu (29 sierpnia – 1 września 2024 r.)

Szanowni Państwo, Fundacja Radców Prawnych „Subsidio Venire” w Warszawie  we współpracy z Krajową Izbą Radców Prawnych oraz Wolters Kluwer Polska serdecznie zaprasza radców prawnych, na szkolenie, które odbędzie się w dniach 29 sierpnia – 1 września 2024 r. w hotelu „Ikar Plaza” w Kołobrzegu. ZA SZKOLENIE UCZESTNIK OTRZYMA 40 PKT. SZKOLENIOWYCH. Tematyka : Nowe postępowanie […]

Wielkość czcionki
Kontrast