EGZAMIN RADCOWSKI 2024 - informacje dla przystępujących

Zamknij

Zaproszenie na “Internet Law Academy” z ekspertem Kongresu USA i Białego Domu oraz “Drafting Contracts in English Made Easy” z Susanną Fischer (absolwentką Oxford, Princeton i Virginia Law School)

Szanowni Państwo,

w imieniu Stowarzyszenia Center For American Studies (CFAS) zapraszamy członków Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu do udziału w dwóch nowych i wyjątkowo interesujących szkoleniach: „Drafting Contracts in English Made Easy” z prof. Susanna Frederick Fischer (absolwentką Oxfordu, Princeton i Virginia Law School) oraz “Internet Law Academy” z prof. Davidem Levine (ekspertem Kongresu USA, Białego Domu i Uniwersytetu Stanforda). Szkolenia odbywają się w dogodnym formacie online na intuicyjnej platformie Zoom.

 

  1. Drafting Contracts in English Made Easy (piątek 26 maja 17.30-20.30 i sobota 27 maja 13.00-17.00 na platformie Zoom)

„Drafting Contracts in English Made Easy” poprowadzi dla Państwa profesor Susanna Frederick Fischer, absolwentka Oxfordu, Princeton i Virginia Law School oraz ekspertka w dziedzinie sporządzania anglojęzycznych umów.

Dlaczego warto? Sporządzanie umów jest jedną z najbardziej znaczących i potrzebnych prawnikom umiejętności. W toku kursu: poznasz kluczową terminologię potrzebną do precyzyjnego i dokładnego sporządzania umów, najważniejsze typy postanowień umownych, umiejętności niezbędne do formalnego uporządkowania umowy oraz sposoby zabezpieczenia klienta i przeciwdziałania ryzyku.

Prowadząca:

Prof. Susanna Frederick Fischer, LL.M., jest adwokatką z uprawnieniami do wykonywania zawodu w Anglii i Nowym Jorku. Specjalizuje się w umowach, postępowaniu cywilnym, prawie autorskim, oraz prawie cyberprzestrzeni. Profesor Fischer zdobyła wykształcenie prawnicze w Merton College na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz University of Virginia School of Law. Studiowała również na Princeton University, Profesor Fischer praktykowała jako adwokat w Londynie w jednej z najlepszych kancelarii na świecie: 5 Raymond Buildings. Reprezentowała klientów przed angielskimi sądami i trybunałami wszystkich szczebli, w tym przed Izbą Lordów.

 

Cena early-bird (zapisy w I puli do 15 maja 2023) to tylko 299 PLN.

Cena dla zapisów w II puli (do 20 maja 2023) to 499 PLN.

Pełny opis szkolenia i rejestracja:

https://www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-specjalistyczne/drafting-contracts-in-english-made-easy-2

 

  1. Internet Law Academy (piątek 12 maja 17.30-20.30 i sobota 13 maja 12.00-16.00, platforma Zoom)

Internet Law Academy wprowadzi Cię w kluczowe zagadnienia prawa internetu i nowych technologii. 𝐖 𝐭𝐨𝐤𝐮 𝐀𝐤𝐚𝐝𝐞𝐦𝐢𝐢, 𝐩𝐨𝐳𝐧𝐚𝐬𝐳 𝐞𝐮𝐫𝐨𝐩𝐞𝐣𝐬𝐤𝐢𝐞 𝐢 𝐚𝐦𝐞𝐫𝐲𝐤𝐚𝐧́𝐬𝐤𝐢𝐞 𝐫𝐞𝐠𝐮𝐥𝐚𝐜𝐣𝐞 𝐦𝐚𝐣𝐚̨𝐜𝐞 𝐳𝐚𝐬𝐭𝐨𝐬𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐝𝐨 𝐈𝐧𝐭𝐞𝐫𝐧𝐞𝐭𝐮/𝐜𝐲𝐛𝐞𝐫𝐩𝐫𝐳𝐞𝐬𝐭𝐫𝐳𝐞𝐧𝐢. Zyskasz głębokie zrozumienie europejskiego i amerykańskiego prawa internetu/cyberprzestrzeni (cyberlaw) oraz zdobędziesz umiejętności niezbędne prawnikom obsługującym klientów z branży e-commerce i technologicznej.

Prowadzący:

David S. Levine jest wykładowcą na Stanford University’s Center for Internet and Society oraz Elon University School of Law. Jako specjalista z zakresu prawa tajemnic handlowych i prawa nowych technologii Levine pełni rolę eksperta dla Kongresu Stanów Zjednoczonych, Białego Domu i licznych organizacji międzynarodowych.

Cena early-bird (zapisy w I puli do 4 maja 2023) to tylko 249 PLN.

Cena dla zapisów w II puli (do 8 maja 2023) to 349 PLN.

Link do pełnego opisu kursu i rejestracji: www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-specjalistyczne/internet-law-academy

 

Pozostałe informacje

06.09.2023

Zaproszenie na Kongres Federacji Adwokatur Europejskich | 5-7 października 2023 r. | Gdańsk

Drogie koleżanki i koledzy! Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku w dniach 5-7 października 2023 roku organizuje Kongres (Intermediate Meeting) Federacji Adwokatur Europejskich FBE (The European Bars Federation/Fédération des Barreaux d’Europe). FBE jest międzynarodową organizacją o charakterze „non-profit”, założoną w 1992 roku. FBE zrzesza ponad 200 samorządów prawniczych reprezentujących przeszło 1 000 000 prawników z […]

24.07.2023

IV Konkurs Krasomówczy z obszaru Praw Człowieka dedykowany do Młodych Prawników, Aplikantów i studentów prawa

Szanowni Państwo,   W dniach od 15 do 16 września 2023 roku w Rotterdamie odbędzie się IV Konkurs Krasomówczy z obszaru Praw Człowieka dedykowany do Młodych Prawników, Aplikantów i studentów prawa. Konkurs organizowany jest przez Komisję Praw Człowieka Federacji Adwokatur Europejskich. To wydarzenie to świetna okazja dla Młodych Prawników do reprezentowania swojej Izby w międzynarodowym […]

Wielkość czcionki
Kontrast