EGZAMIN WSTĘPNY NA APLIKACJĘ RADCOWSKĄ 2022 - informacje i rejestracja

Zamknij

1 miejsce: Seminarium; Program CIVILaw, Ateny 26.09.2022

Szanowni Państwo informujemy, że jest  wolne miejsce dla 1 uczestnika, który zostanie zgłoszony przez KIRP na seminarium w przedmiocie prawa rodzinnego w ramach Programu CIVILaw.

Seminarium odbędzie się w Atenach w dniu 26 września 2022 r w godz. 9:00 – 17:00. Koszty podróży zostaną zwrócone przez Organizatora do 400 EUR. W załączeniu wstępny program wydarzenia.

Seminarium jest kolejnym w cyklu wydarzeń w ramach Programu Civilaw https://elf-fae.eu/civilaw/  organizowanego przez Fundację Prawników Europejskich i współfinansowanego z środków Programu Sprawiedliwość Unii Europejskiej. Krajowa Izba Radców Prawnych jest partnerem Programu.

Program Civilaw zakłada przeszkolenie 630 prawników z 7 państw członkowskich UE (Włochy, Hiszpania, Cypr, Rumunia, Polska, Grecja i Czechy) w zakresie instrumentów prawnych UE prawa upadłościowego i prawa rodzinnego.

Zgłoszenia należy dokonać na adres: komisjazagraniczna@kirp.pl

Pozostałe informacje

29.07.2022

Materiały szkoleniowe dotyczące alternatyw do detencji dzieci migrantów

Helsińska Fundacja Praw Człowieka poleca  strony internetowe na temat przepisów prawa międzynarodowego i unijnego dotyczących alternatyw do detencji dzieci migrantów. Poszczególne moduły szkoleniowe w języku polskim są dostępne na stronach internetowych: I. Opieka nad dziećmi będącymi migrantami: potrzeba stosowania środków alternatywnych II. Środki alternatywne wobec detencji: praktyczny przykład opieki nad dziećmi będącymi migrantami III. Odpowiednie […]

20.07.2022

Konferencja FBE w Gironie w dniach 23-26 marca 2022 roku. Tytuł: Prawa osób bezbronnych przed sądami

W załączeniu przekazujemy Państwu raport, Przewodniczącego Komisji Praw Człowieka FBE, Członka Komisji Praw Człowieka KIRP Mec. Artura Wierzbickiego, z Konferencji FBE w Gironie . która odbyła się w dniach 23-26 marca 2022 roku. Konferencja FBE  – „Prawa osób bezbronnych przed sądami”      

Wielkość czcionki
Kontrast