Konferencja pt. „Standaryzacja zadośćuczynienia – stan obecny a perspektywy rozwoju”
Grupa badawcza ds. szkody niemajątkowej ma przyjemność zaprosić Radców Prawnych i Aplikantów Radcowckich na konferencję naukową pt. „Standaryzacja zadośćuczynienia – stan obecny a perspektywy rozwoju”. Konferencja odbędzie się w dniu 22 maja 2026 r. w sali gamma Collegium Iuridicum Novum, Al. Niepodległości 53 w Poznaniu. Początek o godz. 10.00. Organizatorem konferencji jest Wydział Prawa i Administracji UAM oraz Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.
Celem konferencji jest podjęcie rozważań na temat obowiązującej w polskim systemie prawnym reguły, zgodnie z którą osobie, która doznała szkody niemajątkowej (krzywdy), może zostać przyznana „odpowiednia suma tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę”.
