Komunikat w sprawie legitymacji radcowskich i aplikanckich - kliknij po więcej informacji

Zamknij

EGZAMIN RADCOWSKI 2026 - informacje dla przystępujących

Zamknij

INFORMACJA PREZESA SĄDU OKRĘGOWEGO W POZNANIU

Pismem z dnia 14 listopada 2024 roku, Prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu informuje, że 2024 roku w Sądzie Okręgowym w Poznaniu zostanie utworzona Sekcja do rozpoznawania spraw o roszczenia związane z umowami bankowymi denominowanymi lub indeksowanymi do walut obcych przy XII Wydziale Cywilnym, która będzie się mieściła w Poznaniu w budynku przy ul. Szyperskiej 14.

Jednym z założeń działania Sekcji jest skanowanie i dołączanie do systemu repertoryjno-biurowego Sędzia2 skanów wszystkich pism wpływających do spraw prowadzonych przez Sekcję.

W związku z powyższym, celem ułatwienia skanowania dokumentów przez pracowników Sekcji zwraca się do radców prawnych z prośbą o rozważanie przekazywania wszelkich pism procesowych kierowanych do Sekcji w formie nie zawierającej żadnych elementów trwale łączących te pisma – głównie metalowych zszywek. Dodatkowo, jeżeliby była taka możliwość, prosimy o rezygnację ze stosowania przez radców prawnych kopert bąbelkowych do nadsyłania pism pocztą, skanowanie takich kopert wiąże się z koniecznością ich wcześniejszego przygotowania (kserowanie, wycinanie).

Powyższa prośba bardzo ułatwi, usprawni i przyspieszy skanowanie wszelkich pism i spowoduje ich szybszą rejestrację w systemie Sędzia2, jak również dostępność tych dokumentów dla radców w Portalu Informacyjnym.

 

Biuro OIRP w Poznaniu

Pozostałe informacje

03.06.2026

UWAGA! W dniu 05.06.2026r. (piątek) BIURO OKRĘGOWEJ IZBY RADCÓW PRAWNYCH BĘDZIE NIECZYNNE

UWAGA! W dniu 05.06.2026r. (piątek) BIURO OKRĘGOWEJ IZBY RADCÓW PRAWNYCH BĘDZIE NIECZYNNE

17.03.2026

Podziękowania za udział w Zgromadzeniu Delegatów OIRP Poznań w dniu 16 marca 2026 r.

Szanowni Państwo, w imieniu własnym oraz Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu pragnę złożyć serdeczne podziękowania organizatorom oraz Uczestnikom Zgromadzenia Delegatów, które odbyło się 16 marca br. w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego. Dziękuję członkom Prezydium Zgromadzenia, członkom Komisji Mandatowej i Komisji Uchwał i Wniosków za zaangażowanie, profesjonalizm oraz sprawne przygotowanie i przeprowadzenie obrad. Słowa […]