EGZAMIN WSTĘPNY na aplikację radcowską 2024 - KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI

Zamknij

Zaproszenie do udziału w konkursie CCBE Amicus Curiae 2025

Szanowni Państwo,

 

Komitet HR CCBE zaprasza aplikantów radcowskich do udziału w corocznym konkursie CCBE Amicus Curiae. Jest to wyjątkowa okazja dla młodych prawników z krajów członkowskich CCBE do zapoznania się z działalnością organizacji, podkreślenia roli prawników w obronie państwa prawa oraz zdobycia praktycznego doświadczenia w pisaniu opinii przyjaciela sądu („amicus curiae brief”).

Konkurs polega na przygotowaniu fikcyjnego pisma amicus curiae (fikcyjnego w tym sensie, że nie jest przeznaczone do wykorzystania w żadnym rzeczywistym toczącym się postępowaniu).

Najlepsze pismo zostanie opublikowane przez CCBE na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Zwycięzca otrzyma nagrodę podczas uroczystości w Bordeaux we Francji w dniu 16 maja 2025 r.

Termin zgłoszeń: 1 września – 30 listopada 2024 r.

Więcej informacji i szczegóły konkursu dostępne są na stronie internetowej CCBE: przejdź do strony

Zapraszamy do udziału w Konkursie!

Pozostałe informacje

16.07.2024

Program ubezpieczenia opieki zdrowotnej

Szanowni Państwo,   mamy przyjemność przedstawić program opieki zdrowotnej przygotowany przez brokera Willis Towers Watson Polska na zlecenie Krajowej Izby Radców Prawnych dla Kancelarii Radców Prawnych na terenie całego kraju. Program dedykowany jest dla radców prawnych, aplikantów radcowskich, pracowników kancelarii oraz członków ich rodzin. Program obejmuje dwie atrakcyjne, lecz różniące się propozycje Warty i Inter […]

04.07.2024

II Mikstowy Turniej Prawników w Tenisie Ziemnym – Sportoteka Puszczykowo 27.07.2024r. godz. 12.00

Komisja Sportu przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu organizuje II Mikstowy Turniej Prawników w Tenisie Ziemnym – Sportoteka Puszczykowo 27.07.2024 r. godz. 12.00. Turniej przede wszystkim ma charakter towarzyski. Turniej jest jednodniowy. W turnieju dopuszcza się udział osób nie będących prawnikami – w charakterze partnera prawnika do pary mikstowej, pod warunkiem, że jest członkiem […]

Wielkość czcionki
Kontrast