EGZAMIN WSTĘPNY na aplikację radcowską 2024 - KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI

Zamknij

Maraton filmowy – 21 czerwca 2024 roku

 

Komisja Integracji Środowiskowej i Publikacji

serdecznie zaprasza członków Samorządu Radcowskiego

na Maraton filmowy w piątek 21 czerwca 2024 roku – początek godz. 19.00

Kino RIALTO, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań

Dla Samorządu Radcowskiego zaprezentowane zostaną  dwa filmy:

 Jedno życie – Film z główną rolą  dwukrotnie zdobywcą Oscara Anthonym Hopkinsem, który sir Nicholas Winton, przed wojną ocalił ponad 600 dzieci z rąk hitlerowców. Jego historia ujrzała światło dzienne dopiero po 50 latach i wzruszyła miliony ludzi na całym świecie.

Gatunek: Biograficzny, Dramat, Wojenny

Produkcja: Wielka Brytania

Premiera: 9 września 2023 (Światowa) 31 maja 2024 (Polska premiera kinowa)

Nagrody: Film dostał 1 nominację

Jest rok 1938, gdy młody Brytyjczyk Nicholas Winton podczas wizyty w Pradze odkrywa, że tysiące rodzin zbiegłych przed hitlerowcami z Niemiec i Austrii żyją tu w dramatycznych warunkach, często bez dachu nad głową i żywności. Nicholas postanawia zrobić wszystko, co w jego mocy, by ocalić jak najwięcej potrzebujących. Wraz z grupą współpracowników organizuje transporty dzieci, które podążają z Pragi do Anglii w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Po 50 latach Nicholas wciąż wraca wspomnieniami do tamtych dni, zadając sobie pytania o los ocalonych i obwiniając się za to, że nie udało mu się ocalić wszystkich. Tymczasem niepodziewanie los dopisuje poruszający epilog do tej historii.

Źródło: https://www.filmweb.pl/film

Mój syn Ezra  Film z Robertem De Niro opowiada o ojcowskiej miłości do autystycznego syna.

Gatunek: Komedia

Produkcja: USA

Premiera: 10 września 2023 (Światowa) 21 czerwca 2024 (Polska premiera kinowa)

Nagrody: Film dostał 1 nominację

Max Bernal mieszka z ojcem, ma za sobą nieudane małżeństwo i autystycznego syna o imieniu Ezra, którego kocha nad życie. Gdy dowiaduje się, że jego była żona za namową lekarza chce umieścić Ezrę w szkole specjalnej, Max bez jej wiedzy zabiera syna w podróż przez Stany. Nie chce pozwolić, by szkolne mury oddzieliły chłopca od zwykłego życia i na zawsze zamknęły go w jego własnym świecie. Wierzy, że „inność” Ezry nie jest wyrokiem skazującym go na funkcjonowanie na marginesie tzw. normalnego świata. Eskapada pełna szalonych perypetii i niezwykłych spotkań będzie dla ojca i syna okazją do odkrycia na nowo łączącej ich więzi i przeżycia przygód, które udowodnią, że „normalność” jest przereklamowana.

Źródło: https://www.filmweb.pl/film

W Maratonie Filmowym członek samorządu może zgłosić jedną osobę towarzyszącą. 

W przerwie między filmami przewidziane są napoje oraz słodkie przekąski.

Odpłatność 20,00 zł od osoby płatne na konto Izby: 34 1090 1359 0000 0000 3501 8502

Zapisy prosimy zgłaszać do p. Agnieszki Drążkiewicz na maila agnieszka.drazkiewicz@poznan.oirp.pl do dnia 19 czerwca 2024r. wraz z potwierdzeniem zapłaty. Tytuł przelewu: imię i nazwisko członka samorządu  (jeżeli z osobą towarzyszącą to prosimy dopisać)

Serdecznie zapraszamy

Komisja Integracji Środowiskowej i Publikacji

Pozostałe informacje

16.07.2024

Program ubezpieczenia opieki zdrowotnej

Szanowni Państwo,   mamy przyjemność przedstawić program opieki zdrowotnej przygotowany przez brokera Willis Towers Watson Polska na zlecenie Krajowej Izby Radców Prawnych dla Kancelarii Radców Prawnych na terenie całego kraju. Program dedykowany jest dla radców prawnych, aplikantów radcowskich, pracowników kancelarii oraz członków ich rodzin. Program obejmuje dwie atrakcyjne, lecz różniące się propozycje Warty i Inter […]

04.07.2024

II Mikstowy Turniej Prawników w Tenisie Ziemnym – Sportoteka Puszczykowo 27.07.2024r. godz. 12.00

Komisja Sportu przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu organizuje II Mikstowy Turniej Prawników w Tenisie Ziemnym – Sportoteka Puszczykowo 27.07.2024 r. godz. 12.00. Turniej przede wszystkim ma charakter towarzyski. Turniej jest jednodniowy. W turnieju dopuszcza się udział osób nie będących prawnikami – w charakterze partnera prawnika do pary mikstowej, pod warunkiem, że jest członkiem […]

Wielkość czcionki
Kontrast