EGZAMIN WSTĘPNY na aplikację radcowską 2024 - KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI

Zamknij

Spacer historyczny „Poznański czerwiec 1956 za Wolność, Prawo i Chleb”

Komisja Integracji Środowiskowej i Publikacji zaprasza członków samorządu radców prawnych na spacer historyczny z okazji

68 rocznicy Powstania Poznańskiego

 „Poznański czerwiec 1956 za Wolność, Prawo i Chleb”

 

Rozpoczęcie spaceru: 16 czerwca 2024 r. godz. 10.00 (niedziela)

Miejsce zbiórki: przed budynkiem Collegium Iuridicum ul. Św. Marcin 90

Zakończenie spaceru ok. 13.00

Bilety wstępu do Muzeum Poznańskiego – we własnym zakresie, (zakup indywidualny)

Podczas spaceru przewodnik zapozna uczestników z faktami i zdarzeniami, mającymi miejsce w dniu 28 czerwca 1956 r. na ulicach Poznania.

Powstanie Poznańskie było pierwszym w PRL strajkiem generalnym, a następnie demonstracjami ulicznymi wraz z walkami ulicznymi z użyciem broni palnej.

Protesty zostały krwawo stłumione przez wojsko i milicję.

Co się stało, że pracowity i spokojny Poznań  jako pierwszy w PRL zbuntował się przeciw władzy?

W programie m.in. zwiedzanie Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 z siedzibą w podziemiu Centrum Kultury ZAMEK. Muzeum gromadzi zbiory dotyczące samego Powstania Poznańskiego, jak również działalności opozycyjnej wobec wszystkich rządów PRL. Będzie można obejrzeć zdjęcia, pamiątki z działań zbrojnych w 1956 oraz przedmioty związane z walką opozycyjną.

Placówka gromadzi też źródła historyczne związane z opozycją antykomunistyczną, głównie z terenu Wielkopolski.

Spacer zakończymy na poznańskich Jeżycach, gdzie w dniu 28 czerwca 1956 r. miały miejsce szczególnie intensywne i ważne wydarzenia.

Zapisy na zwiedzanie prosimy przesyłać na adres:

agnieszka.drazkiewicz@poznan.oirp.pl do dnia 13 czerwca 2024 r. podając nazwiska uczestników (członek samorządu radcowskiego + osoba towarzysząca +  dzieci). Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Prosimy, aby osoby które dokonają zgłoszenia, a w późniejszym czasie z różnych względów będą musiały zrezygnować, aby niezwłocznie poinformowały o tym fakcie.

Zapraszamy do uczestnictwa!

Pozostałe informacje

16.07.2024

Program ubezpieczenia opieki zdrowotnej

Szanowni Państwo,   mamy przyjemność przedstawić program opieki zdrowotnej przygotowany przez brokera Willis Towers Watson Polska na zlecenie Krajowej Izby Radców Prawnych dla Kancelarii Radców Prawnych na terenie całego kraju. Program dedykowany jest dla radców prawnych, aplikantów radcowskich, pracowników kancelarii oraz członków ich rodzin. Program obejmuje dwie atrakcyjne, lecz różniące się propozycje Warty i Inter […]

04.07.2024

II Mikstowy Turniej Prawników w Tenisie Ziemnym – Sportoteka Puszczykowo 27.07.2024r. godz. 12.00

Komisja Sportu przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu organizuje II Mikstowy Turniej Prawników w Tenisie Ziemnym – Sportoteka Puszczykowo 27.07.2024 r. godz. 12.00. Turniej przede wszystkim ma charakter towarzyski. Turniej jest jednodniowy. W turnieju dopuszcza się udział osób nie będących prawnikami – w charakterze partnera prawnika do pary mikstowej, pod warunkiem, że jest członkiem […]

Wielkość czcionki
Kontrast