EGZAMIN RADCOWSKI 2024 - informacje dla przystępujących

Zamknij

XXIV Tenisowe Mistrzostwa Polski Prawników 24-26.05.2024 r. Chorzów, Al. Sportowa 1

KOMUNIKAT TURNIEJOWY

XXVIII Tenisowe Mistrzostwa Polski Prawników 24-26.05.2024 r.

Chorzów, Al. Sportowa 1

1. Turniej rozgrywany jest według przepisów gry w tenisa PZT.

Zawodników obowiązuje przestrzeganie tych przepisów oraz kodeksu zachowania zawodnika.

• gry studentów.
  2. Gry rozpoczynają się w piątek 24.05.2024 r. o godzinie 11.00 i trwają do godziny 21.00, a następnie w dniach 25 – 26.05.2024 r. (pierwszego dnia od godziny 9.00 do 23.00, a drugiego od 9.00 do ok. 16.00). Czas rozgrywek może ulec zmianie decyzją Naczelnego Sędziego Turnieju.
  3. Zgłoszenia zawodników do gry podwójnej i mieszanej przyjmowane są w biurze zawodów w dniu 25.05.24 r. (w sobotę) do godz. 10.00.
  4. Gry pojedyncze rozgrywane są do dwóch wygranych setów od stanu 0;0; przy stanie 6:6 w każdym secie obowiązuje tie-break – 3 set super tie-break – do 10. Mecze rozgrywane są według systemu „z przewagami”, zmiana stron po pierwszym gemie bez odpoczynku, przerwa między setami – dwie minuty. Zawodnik może grać tylko w jednej kategorii singlowej.

Gry podwójne i mieszane rozgrywane będą według systemu „bez przewag”. Przy równowadze o wygraniu gema decyduje „piłka decydująca” strona odbierająca wybiera stronę podania. W grze mieszanej w przypadku równowagi po wyborze strony przez odbierających podanie następuje na zawodnika odbierającego tej samej płci. Mecze rozgrywane będą piłkami marki TRETORN.

1. Zawodnicy po wywołaniu gry odbierają piłki w biurze zawodów i stawiają się na wyznaczonym korcie; rozgrzewka przed meczem – max 5 minut, spóźnienie na mecz powyżej 15 minut – walkower.
  2. Gry prowadzone są systemem „mecz po meczu” według rozpisania kortów na planie gier.
  3. Każdy uczestnik bierze udział w Turnieju na własną odpowiedzialność.
  4. System rozgrywek, w tym liczba kategorii, ilości setów itp. może ulec zmianie.
  5. O zapisie do Turnieju decyduje moment zgłoszenia, przez który rozumie się dokonanie rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy, potwierdzony zapłatą wpisowego.
  6. Rozstawienie zawodników w kategoriach ustal się w oparciu o ranking z 2023 r.