EGZAMIN RADCOWSKI 2024 - informacje dla przystępujących

Zamknij

ZAPROSZENIE DO PUBLIKACJI – NIEUCZCIWA KONKURENCJA I PRAWO AUTORSKIE

Pierwsza z publikacji z serii „Z praktyki radcy prawnego” dotycząca tzw. „umów frankowych” cieszy się dużym zainteresowaniem.

Obecnie trwają prace nad kolejną publikacją z tej serii.

W związku z tym, że w roku 2023 minęło 30 lat od wejścia w życie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, a w 2024 r. 30 lat od wejścia w życie ustawy o Prawie autorskim i prawach pokrewnych chcielibyśmy zaprosić wszystkich członków naszej Izby (aplikantów i radców prawnych), by podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z tymi ustawami.

Założeniem jest, by publikacja dotyczyła problemów z jakim zetknęli się Państwo w praktyce i które budzą wątpliwości. Państwa wkład ma mieć przede wszystkim praktycznym charakter.

Dodam, że publikacja daje Państwu punkty szkoleniowe. Ponadto jest ona ogólnie dostępna na stronie Izby, co zwiększa Państwa rozpoznawalność wśród potencjalnych klientów. Publikacja jest wydawana w prestiżowym wydawnictwie Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Chęć udziału w publikacji (wraz z wstępną propozycją tematu) proszę zgłaszać do Pani Agnieszki Drążkiewicz – Kierownika Sekretariatu mailem: agnieszka.drazkiewicz@poznan.oirp.pl do dnia 10 kwietnia 2023 r.

 

W imieniu Komisji ds. Integracji Środowiskowej i Publikacji

Prof. UAM dr hab. Jakub Kępiński, radca prawny

Pozostałe informacje

12.04.2024

Komisja Integracji Środowiskowej i Publikacji zaprasza członków samorządu radców prawnych wraz z dziećmi na integrację podczas wycieczek do różnych miejsc w Polsce

Szanowni Państwo,   Organizatorem wszystkich wycieczek jest Biuro Podróży „Travel Shops Przeźmierowo”. Proponowane wyjazdy: Łódź – Termin wycieczki: 11 maja 2024r. Bydgoszcz – Termin wycieczki: 22 czerwca  2024r. Zielona Góra – Termin wycieczki: 6 lipca 2024r. Komisja prosi o zgłaszanie się osób decydujących się na uczestnictwo w poszczególnych wycieczkach do dnia 28 kwietnia 2024r. za […]

10.04.2024

VIII Forum Młodych Radców Prawnych 17-19.05.2024 r.

Szanowni Państwo,   w imieniu KRRP, poniżej przekazujemy link do ankiety dla młodych radców prawnych. Celem ankiety jest zebranie opinii na temat samorządu radcowskiego oraz wyłonienie osób, które wezmą udział w VIII Forum Młodych Radców Prawnych (17-19 maja br., Bydgoszcz). Do wypełnienia ankiety zapraszamy osoby w wieku do 35 lat, które wykonują zawód nie dłużej […]

Wielkość czcionki
Kontrast