EGZAMIN RADCOWSKI 2024 - informacje dla przystępujących

Zamknij

FERIE W MUZEUM ROLNICTWA W SZRENIAWIE -12 LUTY 2024, godz. 10:00 – 11:30 ; 19 LUTY 2024, godz. 10:00 – 11:30

Komisja ds. Integracji Środowiskowej i Publikacji OIRP w Poznaniu zaprasza dzieci członków samorządu radcowskiego na Ferie w Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie (http://www.muzeum-szreniawa.pl/)

Do wyboru są dwa warsztaty:

12 lutego 2024 r. (Poniedziałek) Co pszczoły i inne owady robią zimą?

W czasie spotkania dedykowanego owadom dzieci dowiedzą się, jak się dzieli owady, co to są zapylacze i na czym polega zimowa hibernacja. Na plenerowej ekspozycji pszczelarstwa zaprezentowana zostanie różnorodność uli oraz dzieci dowiedzą  się o hierarchii i zwyczajach panujących w pszczelej rodzinie. W części warsztatowej dzieci za pomocą pędzelków i farb akrylowych dokonają przemiany kamieni polnych w wybrane przez siebie owady. Wykonane samodzielnie prace zabiorą na pamiątkę do domu.

 

19 lutego 2024 r. (poniedziałek)  Co zwierzęta gospodarskie robią zimą?

Spotkanie dzieci ze zwierzętami gospodarskimi odbędzie się w budynku inwentarskim. W budynku można  zobaczyć i poznać krowy, konie, kozy, owce, woły i króliki. Dzieci poznają zwyczaje żywieniowe i tajniki pielęgnacji zwierząt gospodarskich w zależności od pory roku. Dowiedzą się czego im potrzeba w miesiącach zimowych. W części warsztatowej spotkania dzieci pomalują wybrane przez siebie, wycięte ze sklejki zwierzątko. Wykonane samodzielnie prace zabiorą na pamiątkę do domu.

Szczegóły: https://muzeum-szreniawa.pl/co-zwierzeta-robia-zima-ferie-2024-w-szreniawie/

WAŻNE: W związku z tym, że w warsztatach może uczestniczyć tylko 25 osób (do tej liczby wlicza się także opiekunów) prosimy, by z dziećmi zgłaszał się tylko jeden dorosły opiekun. Prosimy także tylko o wybór jednego z dwóch terminów warsztatów.

Radca prawny zgłaszający udział w warsztatach jest proszony o podanie swego imienia i nazwiska, a także o podanie liczby dzieci uczestniczących w warsztatach, oraz DNIA WARSZTATU.

Zapisy: Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o zgłoszenie mailowo do środy 7.02.2024 r. na adres: agnieszka.drazkiewicz@poznan.oirp.pl podając ilość dzieci oraz załączając potwierdzenie wpłaty.

Koszty: Udziału w warsztatach dzieci jest bezpłatny, natomiast opiekunów prosimy o wpłatę 5 zł od osoby na konto Izby:  34 1090 1359 0000 0000 3501 8502

Termin i godzina spotkania: 12 luty 2024 r. (poniedziałek), godz. 10.00 albo 19 luty 2024 r. (poniedziałek), godz. 10.00. Zbiórka uczestników o godz. 9:50. Po warsztatach każdy może zwiedzić muzeum.

Miejsce zbiórki: Spotykamy się w hallu Muzeum, przy kasie.

Czas trwania warsztatów: około 90 minut.

Dojazd: Do Muzeum można dojechać samochodem (bezpłatny parking) lub pociągiem z Poznania.

Zapraszamy !

Komisja ds. Integracji Środowiskowej i Publikacji OIRP w Poznaniu

Pozostałe informacje

27.02.2024

Powitanie wiosny

Szanowni Państwo, Komisja Integracji Środowiskowej i Publikacji OIRP w Poznaniu zaprasza niniejszym do udziału w spotkaniu pod nazwą: Powitanie wiosny Kiedy? Niedziela 10 marca 2024r. Gdzie? Zasadniczym celem naszego spotkania  będzie  odwiedzenie Śnieżycowego  Jaru, czyli rezerwatu śnieżycy wiosennej, która kwitnie na przełomie zimy i wiosny. W trakcie wycieczki będziemy mogli podziwiać piękny las położony w […]

22.02.2024

Ogólnopolska Konferencja naukowa „Wybory i prawo wyborcze. Wymiar europejski, krajowy i samorządowy”

  Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową: „Wybory i prawo wyborcze. Wymiar europejski, krajowy i samorządowy”, która odbędzie się w formie stacjonarnej w dniach 28-29 lutego 2024 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5). Jak co roku Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu, przy współudziale […]

Wielkość czcionki
Kontrast