EGZAMIN RADCOWSKI 2024 - informacje dla przystępujących

Zamknij

Maraton Filmowy – piątek 9 lutego 2024 r.

Komisja Integracji Środowiskowej i Publikacji

serdecznie zaprasza członków Samorządu Radcowskiego na

Maraton Filmowy

piątek 9 lutego 2024 roku – początek godz. 19.00

Kino RIALTO, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań

Dla Samorządu Radcowskiego zaprezentowane zostaną  dwa premierowe filmy :

„Kos” to polski dramat historyczny z 2023 roku w reżyserii Pawła Maślony, według scenariusza Michała A. Zielińskiego. Głównym tematem filmu jest insurekcja kościuszkowska z 1794 roku. Będziemy mogli zobaczyć tak wybitnych aktorów jak: Jacek Braciak, Robert Więckiewicz, Bartosz Bielenia, Agnieszka Grochowska, Andrzej Seweryn, Piotr Pacek. Na 48. FPFF w Gdyni produkcja zdobyła aż dziewięć nagród w tym Złote Lwy, między innymi za najlepszą charakteryzację (Aneta Brzozowska), najlepszy montaż (Piotr Kmiecik) oraz najlepszą drugoplanową rolę męską (Robert Więckiewicz). Budżet filmu   opiewał na ponad 22 mln zł Film  opowiada o tym, co w Polsce działo się pod koniec XVIII wieku, sporo w nim faktów dotyczących Kościuszki. Film  dotyka wielu ważnych, uniwersalnych kwestii. Poruszony w nim został temat pańszczyzny i niewolnictwa. Traktuje on o podziałach społecznych, o równości i wolności.

https://www.tvp.pl/74552970/kos-zdobywca-zlotych-lwow

„Oppenheimer” film w reżyserii Christophera Nolana zwycięzca 81 ceremonii wręczenia Złotych Globów które odbyły się 8 stycznia 2024r.  nazywanych też „małymi Oscarami”. Film otrzymał łącznie nagrody za najlepszego reżysera Christophera Nolana, za tytułową rolę męską dla Cilliana Murphy’ego, najlepszą muzykę Svena Goransona,najlepszego aktora drugoplanowego (dla Roberta Downey Jr.).Ponadto za obsadę, zdjęcia, montaż i efekty specjalne. Reżyserowi udało się stworzyć dramatyczną opowieść o wybitnym naukowcu – Robercie Oppenheimerze „ojcu bomby atomowej”, który chcąc uratować świat, w jednej chwili mógł go zniszczyć. Oppenheimer w czasie II Wojny Światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej „Manhattan”. Poza działalnością związaną z bronią atomową Oppenheimer miał ogromne osiągnięcia w innych dziedzinach fizyki między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego. Resztę życia po opracowaniu bomby atomowej poświęcił na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów. Dopiero prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji. Oppenheimer jest dziś uznawany za jeden z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej.

https://bilety.kinokika.pl/; https://www.wroclaw.pl/kultura/zlote-globy-2024-

 W Maratonie Filmowym członek samorządu może zgłosić jedną osobę towarzyszącą. W przerwie między filmami przewidziane są napoje oraz słodkie przekąski.

Odpłatność 20,00 zł od osoby płatne na konto Izby:

34 1090 1359 0000 0000 3501 8502 

Zapisy prosimy zgłaszać do p. Agnieszki Drążkiewicz na maila agnieszka.drazkiewicz@poznan.oirp.pl  dnia  4 lutego 2024r. wraz z potwierdzeniem zapłaty. Tytuł przelewu: imię i nazwisko członka samorządu  (jeżeli z osobą towarzyszącą to prosimy dopisać). Ilość miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

Pozostałe informacje

27.02.2024

Powitanie wiosny

Szanowni Państwo, Komisja Integracji Środowiskowej i Publikacji OIRP w Poznaniu zaprasza niniejszym do udziału w spotkaniu pod nazwą: Powitanie wiosny Kiedy? Niedziela 10 marca 2024r. Gdzie? Zasadniczym celem naszego spotkania  będzie  odwiedzenie Śnieżycowego  Jaru, czyli rezerwatu śnieżycy wiosennej, która kwitnie na przełomie zimy i wiosny. W trakcie wycieczki będziemy mogli podziwiać piękny las położony w […]

22.02.2024

Ogólnopolska Konferencja naukowa „Wybory i prawo wyborcze. Wymiar europejski, krajowy i samorządowy”

  Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową: „Wybory i prawo wyborcze. Wymiar europejski, krajowy i samorządowy”, która odbędzie się w formie stacjonarnej w dniach 28-29 lutego 2024 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5). Jak co roku Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu, przy współudziale […]

Wielkość czcionki
Kontrast