NOWA SKŁADKA CZŁONKOWSKA - DLA RADCÓW PRAWNYCH, EMERYTÓW I RENCISTÓW ORAZ APLIKANTÓW RADCOWSKICH

Zamknij

Międzynarodowa IV. Konferencja Naukowa pt. O pojmowaniu prawa i prawoznawstwa, im. Profesora Stanisława Czepity

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza do udziału w Międzynarodowej IV. Konferencji Naukowej pt. O pojmowaniu prawa i prawoznawstwa, im. Profesora Stanisława Czepity. Odbędzie się ona w formule zdalnej w dniach 23 i 24 listopada br.

Przedsięwzięcie to zgromadzi prelegentów z różnych ośrodków akademickich, by dyskutować o doniosłych problemach prawoznawstwa. Panel I, prowadzony przez prof. Marka Zirk–Sadowskiego i prof. Jerzego Zajadłę, będzie dotyczył refleksji o tym, jak współcześnie pojmujemy koncepcje naszych mistrzów i jak możemy koncepcje te wykorzystać do badania współczesnych problemów prawa i prawoznawstwa.

Drugą część konferencji będzie dotyczyła zagadnienia wykładni konstytucji z perspektywy teorii prawa i konstytucjonalistów, pod przewodnictwem prof. Agnieszki Bień-Kacały. Przedstawione zostaną różne koncepcje odnoszące się do zagadnienia interpretacji konstytucji, rozważania na temat jej przyszłości oraz wpływu wspólnych tradycji konstytucyjnych na proces wykładni.

Ważnym punktem programu będzie również panel pod przewodnictwem prof. dr hab. Leszka Leszczyńskiego, który skoncentruje się na aktualnych problemach teorii i filozofii prawa.

Kolejnego dnia natomiast odbędzie się panel międzynarodowy. Usłyszymy wówczas prelegentów z wielu uznanych uczelni świata.

Więcej informacji o konferencji znajdą Państwo pod poniższym linkiem:  https://wpia.usz.edu.pl/iv-konferencja-naukowa-pt-o-pojmowaniu-prawa-i-prawoznawstwa-im-prof-stanislawa-czepity/

 

Pozostałe informacje

04.12.2023

SOBOTA 09 GRUDNIA – HYBRYDOWE szkolenia dla radców prawnych

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy, serdecznie zapraszamy na DWA szkolenia hybrydowe dla radców prawnych, które odbędą się w najbliższą sobotę 09 grudnia.   I szkolenie: Godz.: 10:00–13:00 Temat: Alimenty i wybrane zagadnienia po nowelizacji Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego Prowadzący: SSO Henryk Haak. Liczba punktów szkoleniowych – 6 pkt. link do rejestracji: https://oirppoznan.clickmeeting.com/krio/register   II szkolenie: Godz.: 13:30-16:30 Temat: Mediacje i inne alternatywne sposoby rozwiązywania […]

04.12.2023

Informacja o możliwości uzyskania zapomogi od Fundacji Radców Prawnych „Subsidio venire”

Zarząd Fundacji Radców Prawnych „Subsidio venire” informuje, iż fundacja w ramach prowadzonej działalności uzyskuje środki finansowe, które są mn. przeznaczone dla członków samorządu radców prawnych znajdujących się w trudnej sytuacji osobistej lub zdrowotnej. Osoby zainteresowane mogą składać przez cały rok wnioski o przyznanie pomocy finansowej na zakup w szczególności: leków, środków medycznych lub specjalistycznych usług […]

Wielkość czcionki
Kontrast