EGZAMIN RADCOWSKI 2024 - informacje dla przystępujących

Zamknij

Międzynarodowa IV. Konferencja Naukowa pt. O pojmowaniu prawa i prawoznawstwa, im. Profesora Stanisława Czepity

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza do udziału w Międzynarodowej IV. Konferencji Naukowej pt. O pojmowaniu prawa i prawoznawstwa, im. Profesora Stanisława Czepity. Odbędzie się ona w formule zdalnej w dniach 23 i 24 listopada br.

Przedsięwzięcie to zgromadzi prelegentów z różnych ośrodków akademickich, by dyskutować o doniosłych problemach prawoznawstwa. Panel I, prowadzony przez prof. Marka Zirk–Sadowskiego i prof. Jerzego Zajadłę, będzie dotyczył refleksji o tym, jak współcześnie pojmujemy koncepcje naszych mistrzów i jak możemy koncepcje te wykorzystać do badania współczesnych problemów prawa i prawoznawstwa.

Drugą część konferencji będzie dotyczyła zagadnienia wykładni konstytucji z perspektywy teorii prawa i konstytucjonalistów, pod przewodnictwem prof. Agnieszki Bień-Kacały. Przedstawione zostaną różne koncepcje odnoszące się do zagadnienia interpretacji konstytucji, rozważania na temat jej przyszłości oraz wpływu wspólnych tradycji konstytucyjnych na proces wykładni.

Ważnym punktem programu będzie również panel pod przewodnictwem prof. dr hab. Leszka Leszczyńskiego, który skoncentruje się na aktualnych problemach teorii i filozofii prawa.

Kolejnego dnia natomiast odbędzie się panel międzynarodowy. Usłyszymy wówczas prelegentów z wielu uznanych uczelni świata.

Więcej informacji o konferencji znajdą Państwo pod poniższym linkiem:  https://wpia.usz.edu.pl/iv-konferencja-naukowa-pt-o-pojmowaniu-prawa-i-prawoznawstwa-im-prof-stanislawa-czepity/

 

Pozostałe informacje

21.05.2024

Dziekan dziękuje za udział w Wyborach Delegatów na Zgromadzenie

 

21.05.2024

Konferencja Prawo w Medycynie – Medycyna w Prawie 3.0 – zaproszenie do składania abstraktów

𝐃𝐨 𝐤𝐨ń𝐜𝐚 𝐦𝐚𝐣𝐚 można pod adresem 𝗸𝗼𝗻𝗳𝗲𝗿𝗲𝗻𝗰𝗷𝗮@𝗲𝘀𝘁𝗲𝘁𝘆𝗸𝗮𝗶𝗰𝗵𝗶𝗿𝘂𝗿𝗴𝗶𝗮.𝗽𝗹 składać propozycje tematów i abstrakty do organizowanej przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawo w Medycynie – Medycyna w Prawie 3.0”. 𝗧𝗿𝘇𝗲𝗰𝗶𝗮 𝗲𝗱𝘆𝗰𝗷𝗮 𝗞𝗼𝗻𝗳𝗲𝗿𝗲𝗻𝗰𝗷𝗶 𝗡𝗮𝘂𝗸𝗼𝘄𝗲𝗷 „𝗣𝗿𝗮𝘄𝗼 𝘄 𝗠𝗲𝗱𝘆𝗰𝘆𝗻𝗶𝗲 – 𝗠𝗲𝗱𝘆𝗰𝘆𝗻𝗮 𝘄 𝗣𝗿𝗮𝘄𝗶𝗲” w ramach panelów naukowych i doktoranckich skierowana jest do studentów kierunków prawniczych, […]

Wielkość czcionki
Kontrast