NOWA SKŁADKA CZŁONKOWSKA - DLA RADCÓW PRAWNYCH, EMERYTÓW I RENCISTÓW ORAZ APLIKANTÓW RADCOWSKICH

Zamknij

Andrzejkowy Maraton Filmowy – piątek 1 grudnia 2023 roku

Komisja Integracji Środowiskowej i Publikacji

serdecznie zaprasza członków Samorządu Radcowskiego na

Andrzejkowy Maraton Filmowy 

w piątek 1 grudnia 2023 roku – początek godz. 19.00

Kino RIALTO, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań

Dla Samorządu Radcowskiego zaprezentowane zostaną  dwa premierowe filmy:

„Duchy Wenecji” to adaptacja książki Agathy Christie -„Wigilia Wszystkich Świętych” (z 1969r.). brytyjskiej autorki powieści kryminalnych i obyczajowych znanej z ekranizacji „Morderstwa w Orient Expressie” i „Śmierci na Nilu”. Akcja filmu rozgrywa się tuż po zakończeniu II wojny światowej w Wenecji w wigilię Wszystkich Świętych. Herkules Poirot, spędzający emeryturę w Wenecji, bierze udział w seansie spirytystycznym odbywającym się w popadającym w ruinę pałacu. Kiedy jeden z uczestników spotkania zostaje zamordowany, detektyw będzie zmuszony rozwiązać zagadkę jego śmierci, zagłębiając się w świat cieni i tajemnic nawiedzonej posiadłości. Akcja przeniesiona została do mrocznego, podupadającego pałacyku w Wenecji. Rozpoczęcie intrygi od seansu spirytystycznego, wprowadza w pewne osłupienie nie tylko widza, ale także samego belgijskiego detektywa. Mroczny klimat opowieści, burza za murami pałacyku, woda, która otacza budynek, i fale uderzające w jego mury – to wszystko wpływa na niezwykły klimat. Kamera obeznaje nas z Wenecją: majestatyczne mury zabytkowych budowli, kamienne postaci, gołębie na placu św. Marka, gondolierzy na swych łodziach w wąskich kanałach, mosty i ciasne uliczkiReżyser stylistycznie nawiązał do gotyckich opowieści grozy o nawiedzonych domach. W efekcie powstało bardzo udane połączenie kryminału detektywistycznego – gatunku z natury racjonalnego – z horrorem o zjawiskach nadprzyrodzonych.

 

Napoleon to film biograficzny  w reżyserii Ridleya Scotta z Joaquinem Phoenixem w o początkach i dojściu Napoleona Bonaparte do tytułu cesarza, widziany przez pryzmat jego relacji z żoną Józefiną. Film powstał na podstawie scenariusza Davida Scarpy, a w roli Józefiny wystąpiła Vanessa Kirby. Ridley Scott twórca takich filmów, jak „Gladiator”, „Robin Hood” czy „American Gangster” w filmie pokazuje osobiste spojrzenie na przeszłość francuskiego dowódcy wojskowego i jego gwałtowne i bezlitosne pięcie się po władzę zwieńczone tytułem cesarza. Historia Napoleona zostaje ukazana przez pryzmat jego uzależniającego, niestabilnego związku z żoną i jedyną miłością Josephine. Scott planuje pokazać bohatera jako genialnego stratega o nieustającej ambicji, który położył kres rewolucji zamachem stanu, zreorganizował francuską administrację, rozwinął edukację publiczną i ogłosił kodeks cywilny. Reżyser przywołuje geniusz militarny i strategie polityczne Napoleona, jednocześnie inscenizując jedne z najbardziej imponujących sekwencji bitewnych, jakie kiedykolwiek sfilmowano. Joaquin Phoenix, zdobywca Oscara za tytułową rolę w „Jokerze”, miał okazję ponownie współpracować ze Scottem wcielając i się we francuskiego przywódcę wojskowego. Na ekranie możemy się więc spodziewać wielu widowiskowych scen batalistycznych. W obsadzie znalazł się również Tahar Rahim, który zagra Paula Barrasa – francuskiego polityka i kochanka Józefiny.

 

W Maratonie Filmowym członek samorządu może zgłosić jedną osobę towarzyszącą. W przerwie między filmami przewidziane są napoje oraz słodkie przekąski.

Odpłatność 20,00 zł od osoby płatne na konto Izby:

34 1090 1359 0000 0000 3501 8502 

Zapisy prosimy zgłaszać do p. Agnieszki Drążkiewicz na maila agnieszka.drazkiewicz@poznan.oirp.pl do dnia 28.11.2023r.wraz z potwierdzeniem zapłaty.

Tytuł przelewu: imię i nazwisko członka samorządu  (jeżeli z osobą towarzyszącą to prosimy dopisać „+1”).

Zapraszamy!

Pozostałe informacje

04.12.2023

Informacja o możliwości uzyskania zapomogi od Fundacji Radców Prawnych „Subsidio venire”

Zarząd Fundacji Radców Prawnych „Subsidio venire” informuje, iż fundacja w ramach prowadzonej działalności uzyskuje środki finansowe, które są mn. przeznaczone dla członków samorządu radców prawnych znajdujących się w trudnej sytuacji osobistej lub zdrowotnej. Osoby zainteresowane mogą składać przez cały rok wnioski o przyznanie pomocy finansowej na zakup w szczególności: leków, środków medycznych lub specjalistycznych usług […]

30.11.2023

Szkolenie online „Audyt IT w kancelarii prawnej i dziale prawnym” w ramach Akademii Nowoczesnego Radcy Prawnego

  Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy, Radcowie Prawni i Aplikanci Radcowscy, zapraszamy Was na ostatnie w II półroczu 2023 r. szkolenie w ramach projektu Akademia Nowoczesnego Radcy Prawnego: Temat szkolenia: Audyt IT w kancelarii prawnej i dziale prawnym Termin:  07.12.2023 r. (czwartek), godz. 17:00-19:00 (4 punkty szkoleniowe) Prowadzący:  Zbigniew Konieczny Forma:   szkolenie online na platformie […]

Wielkość czcionki
Kontrast