NOWA SKŁADKA CZŁONKOWSKA - DLA RADCÓW PRAWNYCH, EMERYTÓW I RENCISTÓW ORAZ APLIKANTÓW RADCOWSKICH

Zamknij

Maraton filmowy pod tytułem „Pożegnanie lata” 22 września 2023 roku – początek godz. 19.15

 

Komisja Integracji Środowiskowej i Publikacji

serdecznie zaprasza członków Samorządu Radcowskiego na

maraton filmowy pod tytułem „Pożegnanie lata”

22 września 2023 roku – początek godz. 19.15

Kino RIALTO, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań

Na zakończenie Lata a jednocześnie na rozpoczęcie jesiennego kinowego sezonu dla Samorządu Radcowskiego zaprezentowane zostaną  dwa premierowe filmy :

„Zielona granica” (premiera 22 września br) to najnowszy film trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland. Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji powalczy o Złotego Lwa. Zaprezentowany zostanie min. na  Festiwalu Filmowym w Toronto i Nowym Jorku. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia o sytuacji migracyjnej na granicy polsko-białoruskiej od lata 2021 roku. Opowiada o tragicznej rzeczywistości z kilku perspektyw – rodziny uchodźców wplątanych w pułapkę konfliktu geopolitycznego kierowanego przez prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenkę; działaczki społecznej, która rzuciła wszystko, by pomagać na granicy; młodego strażnika granicznego w trudnym położeniu. W filmie przeplatają się trzy perspektywy: uchodźców, polskich aktywistów i strażników granicznych. Przygotowania do filmu objęły setki godzin analizy dokumentów, wywiadów z uchodźcami, strażnikami granicznymi, mieszkańcami pogranicza, aktywistami i ekspertami. „Zielona granica” to według słów twórców „opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i zostać zmuszonym dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem”. W obsadzie znaleźli się m. in.: Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok, Piotr Stramowski, Jaśmina Polak, Marta Stalmierska, Agata Kulesza, Maciej Stuhr i Magdalena Popławska.

 „Teściowie 2” (premiera 15 września br.) to kontynuacja świetnie przyjętego zarówno przez widzów jak i krytyków komediowego hitu „Teściowie” – komedii na podstawie sztuki  „Wstyd” autorstwa Marka Modzelewskiego. Za kamerą tym razem stanęła znana z międzynarodowego hitu „Sexify” Kalina Alabrudzińska. W obsadzie ponownie znaleźli się Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Adam Woronowicz oraz Ewa Dałkowska. Dołączyli do nich Eryk Kulm jr oraz Andrzej Zieliński. „Teściowie 2” to komiczno-ironiczna opowieść o tym jaki jest stan małżeństwa z trzydziestoletnim stażem, o różnicy pokoleniowej w związku, która wciąż wydaje się być tematem tabu oraz o tym czy w ogóle warto brać ślub.

W Maratonie Filmowym członek samorządu może zgłosić jedną osobę towarzyszącą.

W przerwie między filmami przewidziane są zimne napoje oraz słodkie przekąski.

Odpłatność 20,00 zł od osoby na konto Izby: 34 1090 1359 0000 0000 3501 8502.

Zapisy prosimy zgłaszać do p. Agnieszki Drążkiewicz

agnieszka.drazkiewicz@poznan.oirp.pl

do dnia 20.09.2023r. podając ilość osób oraz załączając potwierdzenie zapłaty.

Tytuł przelewu: imię i nazwisko członka samorządu z dopiskiem KINO (jeśli z osobą towarzyszącą dopisać + 1)

Ilość miejsc ograniczona. 

Zapraszamy!

Pozostałe informacje

29.09.2023

II Konferencja „PODATKI-UBEZPIECZENIA-PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ”

 W dniach 9-11 października 2023 roku w Akademii Bialskiej im. Jana Pawła II odbędzie się II Konferencja „PODATKI-UBEZPIECZENIA-PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ”.  Organizatorami wydarzenia są: Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Akademia Bialska im. Jana Pawła II oraz Krajowa Izba Doradców Podatkowych   Szczegóły dotyczące Konferencji znajdą Państwo pod linkiem: https://akademiabialska.pl/aktualnosci/ii-konferencja-naukowa-podatki-ubezpieczenia-przedsiebiorczosc-85.html

21.09.2023

Fotorelacja i wyniki z Radcowskiego Pikniku Golfowego 2023

  Puchar Dziekana otrzymała drużyna w składzie: Hanna Tatarkiewicz-Jeske Jacek Lorych Maksa Wentlandt Paweł Kotowski W konkursie Hole in One najbliżej trafienia do dołka był Pan Grzegorz Moliński. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: https://tiny.pl/cfnzc  

Wielkość czcionki
Kontrast