EGZAMIN RADCOWSKI 2024 - informacje dla przystępujących

Zamknij

Dzień dziecka w OIRP

Z okazji dnia dziecka Komisja Integracji Środowiskowej i Publikacji zaprosiła wszystkie dzieci do poznańskiego ZOO oraz do kino Rialto.

Piątkowa wycieczka do ZOO znakomicie się udała. Licznie przybyłe dzieci najpierw przejechały się kolejką, a następie w dwóch grupach (w zależności od wieku) z przewodnikiem odwiedziły niektórych mieszkańców ZOO. Dzieci dowiedziały się m.in. dlaczego niektóre małpy nie mają kciuków, dlaczego tygrysy nie jedzą w niedziele, czy należy bać się wilków i kto rządzi na wybiegu słoni. W związku z dużym zainteresowaniem wycieczką do ZOO Komisja planuje kolejne wycieczki w miesiącach letnich.

Z kolei w niedzielę w kinie Rialto dzieci obejrzały niezwykle barwną historię lubianego przez wszystkich Mikołajka i jego twórców Rene Goscinnego i Jeana-Jacquesa Sempe. Ta żartobliwie opowiedziana historia przedstawia trudne losy jej autorów, którzy mimo wielu przeciwności, stworzyli niezwykłą postać wesołego chłopca. Uniwersalność tej postaci polega na tym, że każdy z nas może się utożsamić z Mikołajkiem i  przeżywanymi przez niego przygodami. Film animowany nie tylko rozbawił dzieci, ale także licznie przybyłych opiekunów. Jako prezent na dzień dziecka każde dziecko otrzymało drobny poczęstunek oraz figurkę z klocków LEGO.

Kino –

https://www.dropbox.com/scl/fo/56gocttnc0fojhybozzy4/h?dl=0&rlkey=ymji501q284n0l65jzz999yuf

Zoo –

https://www.dropbox.com/scl/fo/58pr1d2p50bu0rqy2ess8/h?dl=0&rlkey=n7akou8a6qmpm8tbcqjr3rgh0

Pozostałe informacje

07.06.2024

Kino dla dzieci – 23 czerwca 2024 roku

  Komisja Integracji Środowiskowej i Publikacji serdecznie zaprasza DZIECI członków Samorządu Radcowskiego na Niedzielę w Rialto 23 czerwca 2024 roku – początek godz. 11.00 Kino RIALTO, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań dla dzieci członków Samorządu Radcowskiego zaprezentowany zostanie familijny film „W głowie się nie mieści 2″ Pierwsza część filmu, trafiła na ekrany w 2015 roku, została nagrodzona […]

07.06.2024

Maraton filmowy – 21 czerwca 2024 roku

  Komisja Integracji Środowiskowej i Publikacji serdecznie zaprasza członków Samorządu Radcowskiego na Maraton filmowy w piątek 21 czerwca 2024 roku – początek godz. 19.00 Kino RIALTO, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań Dla Samorządu Radcowskiego zaprezentowane zostaną  dwa filmy:  Jedno życie – Film z główną rolą  dwukrotnie zdobywcą Oscara Anthonym Hopkinsem, który sir Nicholas Winton, przed wojną ocalił ponad […]

Wielkość czcionki
Kontrast