EGZAMIN RADCOWSKI 2024 - informacje dla przystępujących

Zamknij

Dzień Dziecka w kinie

 

Komisja ds. Integracji Środowiskowej i Publikacji

serdecznie zaprasza

28 maja 2023 roku , godz.11.00

do Kina RIALTO, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zostanie zaprezentowany „Szczęście Mikołajka. Skąd się bierze radość ?”, animowany film produkcji francusko-luksemburskiej poświęcony Mikołajkowi – bohaterowi serii komiksów i książek autorstwa René Goscinnego i Jean-Jacques’a Sempégo. Film prezentowany był na Festiwalu w Cannes i uznany za najlepszą animację 2022r. na Festiwalu w Annecy. Opowiada o przygodach jednego z najpopularniejszych dziecięcych bohaterów wszech czasów, a także o perypetiach jego twórców. Mikołajek stał się popularną postacią dzięki temu, że w książkach o swoich przygodach to on jest narratorem, tak więc to on opisuje czytelnikom swoje przemyślenia i obserwacje. Pozwala im poczuć się jakby sami znowu byli dziećmi. Tym razem wrodzona ciekawość chłopca kazała mu zakraść się do pracowni swoich twórców: René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempé, którzy opowiadają Mikołajkowi o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym, jak pewnego dnia go wymyślili.

„Szczęście Mikołajka” to zachwycającą opowieść pełna humoru, ciepła i życiowej mądrości, o sile przyjażni, potędze wyobrażni i szukaniu tytułowej radości życia – zawartej czasem w najprostszych rzeczach, gestach i słowach. Film zadowoli zarówno najmłodszych widzów jak i dorosłych, którzy wychowali się na przygodach Mikołajka.

Przewidziane są zimne napoje oraz słodkie przekąski. 

Odpłatność 20,00 zł od osoby opiekuna na konto Izby:

34 1090 1359 0000 0000 3501 8502 . Dzieci wstęp bezpłatny.

Zapisy prosimy zgłaszać do p. Agnieszki Drążkiewicz agnieszka.drazkiewicz@poznan.oirp.pl do dnia 24.05.2023r.wraz z potwierdzeniem zapłaty.

Tytuł przelewu: imię i nazwisko członka samorządu opiekuna wraz liczbą dzieci.

Ilość miejsc ograniczona. 

Komisja Integracji Środowiskowej i Publikacji

 

Pozostałe informacje

27.02.2024

Powitanie wiosny

Szanowni Państwo, Komisja Integracji Środowiskowej i Publikacji OIRP w Poznaniu zaprasza niniejszym do udziału w spotkaniu pod nazwą: Powitanie wiosny Kiedy? Niedziela 10 marca 2024r. Gdzie? Zasadniczym celem naszego spotkania  będzie  odwiedzenie Śnieżycowego  Jaru, czyli rezerwatu śnieżycy wiosennej, która kwitnie na przełomie zimy i wiosny. W trakcie wycieczki będziemy mogli podziwiać piękny las położony w […]

22.02.2024

Ogólnopolska Konferencja naukowa „Wybory i prawo wyborcze. Wymiar europejski, krajowy i samorządowy”

  Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową: „Wybory i prawo wyborcze. Wymiar europejski, krajowy i samorządowy”, która odbędzie się w formie stacjonarnej w dniach 28-29 lutego 2024 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5). Jak co roku Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu, przy współudziale […]

Wielkość czcionki
Kontrast