EGZAMIN RADCOWSKI 2024 - informacje dla przystępujących

Zamknij

Seminaria w ramach CiviLAW

Jeszcze tylko przez kilka dni radcowie prawni mogą nadsyłać zgłoszenia do udziału w seminariach w projekcie CiviLaw, które odbędą się: 13 marca 2023 r. w Rzymie, 23 marca 2023 r. w Pradze, 31 marca 2023 r. w Bukareszcie oraz 19 kwietnia 2023 r. w Monza.

Warunkiem uczestnictwa w wybranym seminarium jest przesłanie zgłoszenia na adres komisjazagraniczna@kirp.pl, zawierającego list motywacyjny w języku angielskim, z zaznaczeniem w treści maila, na które seminarium chcemy aplikować:

– Rzym – z zakresu prawa rodzinnego (termin zgłoszeń mija 15 lutego br. o 12:00),

– Praga – z zakresu prawa upadłościowego (termin zgłoszeń mija 17 lutego br. o 12:00),

– Bukareszt – z zakresu prawa upadłościowego (termin zgłoszeń mija 17 lutego br. o 12:00),

– Monza – z zakresu prawa upadłościowego (termin zgłoszeń mija 3 marca br. o 12:00).

Uwaga! Tylko takie wiadomości będą rozpatrywane.

Do udziału w programie, na podstawie nadesłanych listów motywacyjnych, zostanie wyłonionych do 12 osób – po trzy do wybranego w zgłoszeniu seminarium. Każdemu uczestnikowi, który weźmie udział w wykładzie, przysługuje zwrot do 400 euro na podróż oraz 300 euro na koszty utrzymania (hotel, wyżywienie, transport lokalny) w danej miejscowości.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija w zależności od seminarium 15 lub 17 lutego 2023 r. albo 3 marca – zawsze o godz. 12.00. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w projekcie jest także bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Głównym tematem seminarium będzie szkolenie prawników dotyczące instrumentów UE w zakresie prawa rodzinnego oraz prawa upadłościowego. Seminaria są kolejnymi z cyklu wydarzeń w ramach CiviLaw https://elf-fae.eu/civilaw/ organizowanych przez Fundację Prawników Europejskich i współfinansowanego ze środków Programu Sprawiedliwość Unii Europejskiej. Krajowa Izba Radców Prawnych jest partnerem programu CiviLaw.

Pozostałe informacje

01.03.2024

Dyskusja „Współpraca kancelarii z firmą” – wydarzenie stacjonarne, 20.03.2024

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy, Radczynie Prawne i Radcowie Prawni, zapraszamy Was na stacjonarną dyskusję: „WSPÓŁPRACA KANCELARII Z FIRMĄ”, którą organizujemy w ramach projektu „Radcy prawni – rozmowy niekontrolowane”.   GOŚCIE: r.pr. Maciej Szczepański – Chief Legal Officer OLX Group Europe, Członek Zarządu Grupy OLX Wraz z blisko 35-osobowym międzynarodowym zespołem prawnym odpowiada za obsługę […]

26.02.2024

Krajowa Izba Radców Prawnych – konkurs „Rozwiń skrzydła z Szukajradcy.pl”

Szanowni Państwo, Krajowa Izba Radców Prawnych ogłosiła kolejną edycję konkursu „Rozwiń skrzydła z Szukajradcy.pl”, w którym główną nagrodą jest udział w programie mentoringowym dla prawników „Leading Lawyer” firmy EY Academy of Business. Konkurs „Rozwiń skrzydła z Szukajradcy.pl” rozpoczyna się 22 lutego 2024 r., a kończy 18 marca 2024 r. Aby wziąć udział w Konkursie Uczestnik najpóźniej do końca dnia zakończenia […]

Wielkość czcionki
Kontrast