EGZAMIN RADCOWSKI 2020

Zamknij

Komunikat dla osób, które złożyły wniosek w sprawie wpisu na listę radców prawnych – po egzaminie radcowskim 2019 – przed dniem 27 maja 2019 r.

Uprzejmie informujemy, iż ślubowanie dla osób, wobec których Minister Sprawiedliwości nie złożył sprzeciwu wobec podjętej uchwały w sprawie wpisu na listę radców prawnych, odbędzie się w dniu 19 lipca 2019 r. o godzinie 17.00 w Auli Uniwersyteckiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu.

Togi mile widziane (można pożyczyć od starszych Koleżanek i Kolegów).

W terminie późniejszym zostanie opublikowana na stronie głównej OIRP Poznań lista osób, które będą mogły przystąpić do ślubowania. Wraz z listą będzie również opublikowany program uroczystości.

Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się na adres aplikacja@poznan.oirp.pl osób, które nie będą mogły podejść do ślubowania w tym dniu.

Po złożeniu ślubowania na radcę prawnego, jesteście Państwo zobowiązani do złożenia zawiadomienia o wykonywaniu zawodu radcy prawnego dostępnego na stronie internetowej: https://www.poznan.oirp.pl/radca-prawny/twoje-formalnosci/dokumenty/  i przesłania go do OIRP Poznań (kwestionariusz zawiadomienia będzie Państwu także wydany w trakcie ślubowania).

Po okresie około 2 tygodni po złożeniu ślubowania, będziecie się mogli Państwo logować jako radcowie do extranetu radców prawnych, gdzie będziecie mieli wgląd w stan swoich składek samorządowych, punktów szkoleniowych, informacji teleadresowych, a także dokonywać zmian dotyczących wykonywania swojego zawodu.

Uprzejmie przypominamy, iż na osobie wpisanej na listę radców prawnych spoczywa obowiązek wykonywania zawodu radcy prawnego zgodnie z Kodeksem Radcy Prawnego, a także regularne opłacanie składek radcowskich oraz doskonalenie zawodowe.

 

Sekcja Aplikacji OIRP Poznań

Pozostałe informacje

06.04.2020

Informacja Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych o bieżących działaniach

Szanowni Państwo,   Stosownie do wcześniejszych deklaracji, poniżej przesyłam Państwu informację o działaniach podejmowanych przez nas w ostatnim tygodniu w kontekście sytuacji epidemii koronawirusa.   Po pierwsze, monitorujemy bieżącą sytuację pozostając w kontakcie z organami administracji publicznej i proponując wielorakie rozwiązania umożliwiające wykonywanie zawodu radcy prawnego w obecnych czasach.   Po drugie, przygotowaliśmy opracowanie adresowane […]

06.04.2020

Nowa oferta ubezpieczenia utraty dochodu dla radców prawnych (obejmuje COVID-19)

Szanowni Państwo W związku z przesłaną na adresy okręgowych izb radców prawnych przez iexpert, jako agenta ubezpieczyciela PZU, oferty ubezpieczenia utraty dochodów przez  radców  prawnych,Wiceprezes KRRP r.pr.Ryszard Ostrowski zwrócił się do naszego brokera ubezpieczeniowego o ocenę tej propozycji oraz odpowiedź na pytanie, czy na rynku oferowane są tego typu ubezpieczenia przez innych ubezpieczycieli. Przesyłamy poniżej otrzymaną odpowiedź do ewentualnego wykorzystania. Komentarz […]

Wielkość czcionki
Kontrast