EGZAMIN WSTĘPNY NA APLIKACJĘ RADCOWSKĄ 2022 - informacje i rejestracja

Zamknij

Kongres FBE w Sofii

W dniach 22-25.06.2022 r. odbył się w Sofii połączony kongres Światowej Organizacji Prawników i Stowarzyszeń Prawniczych (CCBE) oraz Europejskiej Federacji Izb Prawniczych (FBE), której członkiem jest OIRP w Poznaniu. Współorganizatorem kongresu była Sofijska Izba Adwokacka i było to pierwsze po pandemii spotkanie ok. 200 prawników europejskich. Reprezentowane były również polskie izby samorządu radcowskiego, w tym izba poznańska. Tematem przewodnim konferencji była „Rola prawników po pandemii 2022 r.  Dynamika pracy w społeczeństwach spolaryzowanych, zmieniający się wizerunek prawników, ewolucja praktyki prawniczej”.

Podczas kongresu odbyły się posiedzenia komisji tematycznych FBE, których ilość i rodzaje zostały zreorganizowane po pandemii, tak by lepiej odpowiadały współczesnym wyzwaniom samorządów. Izba poznańska ma obecnie swoich przedstawicieli w Komisji Praw Człowieka i Wolności, Komisji Edukacji Prawnej i Komisji Dostępu do Wymiaru Sprawiedliwości. W ramach prac w komisjach przedstawiono krótkie podsumowanie trudnej sytuacji wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Na kongres jesienny w listopadzie izba poznańska przygotuje raport o dostępie do wymiaru sprawiedliwości w Polsce. W zakresie edukacji prawnej przygotowywany jest program wymiany stażowej aplikantów radcowskich pomiędzy poszczególnymi izbami, w który aktywnie włączyła się izba poznańska.

r.pr. S. Foltynowicz

Pozostałe informacje

04.08.2022

Konkurs Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2022

Wystartowała XI edycja konkursu Wolters- Kluwer – Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2022. Jury wyłoni młodych prawników wyróżniających się wiedzą, pracą na rzecz społeczeństwa i państwa prawa oraz kreatywnością i wykorzystaniem nowych technologii w pracy. W konkursie Rising Stars mogą wziąć udział prawnicy do 35 roku życia, pracujący zarówno w kancelariach, jak i w firmach oraz innych podmiotach (np. […]

02.08.2022

DOMEK DLA UCHODŹCY

Wielkość czcionki
Kontrast