EGZAMIN WSTĘPNY NA APLIKACJĘ RADCOWSKĄ 2022 - informacje i rejestracja

Zamknij

Spacer historyczny z przewodnikiem – „Poznański czerwiec 1956 za Wolność, Prawo i Chleb”

Komisja ds. Integracji Środowiskowej i Publikacji zaprasza członków samorządu radców prawnych

na spacer historyczny z przewodnikiem w dniu 12 czerwca 2022 r. (niedziela)

„Poznański czerwiec 1956 za Wolność, Prawo i Chleb”

Przewodnik opowie o Powstaniu Poznańskim pierwszym PRL strajku generalny i demonstracjach ulicznych, które miały miejsce w końcu czerwca 1956 w Poznaniu. Protesty zostały krwawo stłumione przez wojsko i milicję. Co się stało, że pracowity i spokojny Poznań  jako pierwszy w PRL zbuntował się przeciw władzy.

W programie m.in. zwiedzanie Muzeum Powstania Poznańskiego –Czerwiec 1956 z siedzibą w podziemiu Centrum Kultury ZAMEK, który gromadzi zbiory dotyczące samego Powstania Poznańskiego, jak również działalności opozycyjnej wobec wszystkich rządów PRL. Obejrzeć można zdjęcia, pamiątki działań zbrojnych w 1956 oraz przedmioty związane z walką opozycyjną. Placówka gromadzi też źródła historyczne związane z opozycją antykomunistyczną, głównie z terenu Wielkopolski.

Zbiórka o godz.12.00 przy wejściu głównym do Zamku Cesarskiego od stronyul. Św. Marcina.  Zwiedzanie przewidziane jest do godz.14.30-15.00.

Zapisy na zwiedzanie prosimy przesyłać na adres:

agnieszka.drazkiewicz@poznan.oirp.pl do dnia 10 czerwca 2022 r. podając nazwiska uczestników (członek samorządu radcowskiego + osoba towarzysząca +  dzieci). Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Prosimy, aby osoby które dokonają zgłoszenia, a w późniejszym czasie z różnych względów będą musiały zrezygnować, aby niezwłocznie poinformowały o tym fakcie.

Zapraszamy do uczestnictwa!

Komisja ds Integracji Środowiskowej i Publikacji

Pozostałe informacje

04.08.2022

Konkurs Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2022

Wystartowała XI edycja konkursu Wolters- Kluwer – Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2022. Jury wyłoni młodych prawników wyróżniających się wiedzą, pracą na rzecz społeczeństwa i państwa prawa oraz kreatywnością i wykorzystaniem nowych technologii w pracy. W konkursie Rising Stars mogą wziąć udział prawnicy do 35 roku życia, pracujący zarówno w kancelariach, jak i w firmach oraz innych podmiotach (np. […]

02.08.2022

DOMEK DLA UCHODŹCY

Wielkość czcionki
Kontrast