EGZAMIN RADCOWSKI 2021 - informacje i ogłoszenia

Zamknij

Konkurs „Kryształowe Serce Radcy Prawnego”

 

Szanowni Państwo,

 Podobnie do lat ubiegłych Krajowa Rada Radców Prawnych organizuje konkurs „Kryształowe Serce Radcy Prawnego”.

Tytuł ten może otrzymać radca prawny lub aplikant radcowski, który wyróżnia się bezinteresowną pomocą na rzecz osób fizycznych, organizacji społecznych, instytucji realizujących cele publiczne, kościołów, związków wyznaniowych, uchodźców, repatriantów lub osób dotkniętych klęskami, w szczególności:

 1) nieodpłatnie wykonuje pomoc prawną;

2) wyróżnia się w działalności społecznej i dobroczynnej

3) bierze udział w programach edukacyjnych, szkoleniowych lub działalności społecznej;

4) wyróżnia się w działalności na rzecz popularyzacji i rozwoju nieodpłatnej pomocy prawnej;

5) cieszy się szczególnie dobrą opinią społeczności lokalnej, w której zamieszkuje i wykonuje zawód.

 Radcy prawni, aplikanci radcowscy, organizacje społeczne, organizacje pozarządowe, organy administracji publicznej, organy wymiaru sprawiedliwości, środowiska prawnicze i inne podmioty wskazane w Regulaminie Konkursu mogą zgłaszać do Okręgowych Izb Radców Prawnych kandydatów spośród radców prawnych i aplikantów naszej Izby.

 Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń kandydatów wraz z uzasadnieniem do dnia 24 maja 2021 r. na adres: rada@poznan.oirp.pl

 Ważnym dodatkowym elementem konkursu będzie głosowanie internetowe, w którym głosować na danego kandydata, zgłoszonego przez  okręgowe izby, może każdy. Głosowanie odbędzie się na stronie internetowej KIRP, a kandydat, który otrzyma największą liczbę głosów od internautów również zostanie nagrodzony.

Zachęcamy do udziału w Konkursie i zgłaszania kandydatów, którzy wykazali się aktywnością w działalności po bono. Poniżej podaję link do informacji www:

https://kirp.pl/krajowa-rada-radcow-prawnych-oglasza-xiii-edycje-konkursu-krysztalowe-serce-radcy-prawnego/

 

Z poważaniem

Henryk Kuligowski

Dziekan Rady OIRP w Poznaniu

 

Pozostałe informacje

05.05.2021

Ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Problemy teorii i praktyki tworzenia prawa w Polsce”.

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. Problemy teorii i praktyki tworzenia prawa w Polsce. Konferencja poświęcona pamięci Doktora Macieja Kłodawskiego, organizowanej przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Konferencja odbędzie się dnia 14 maja 2021 r., za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji poprzez formularz dostępny pod adresem: https://bit.ly/rejestracjamk Zachęcamy do zapoznania […]

04.05.2021

VIII Drużynowe Mistrzostwa Polski Prawników w Tenisie Ziemnym, Poznań 2021r.

  Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu organizuje na kortach „WTT Kortowo” w Poznaniu w dniach 25-26.06.2021r. VIII DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI PRAWNIKÓW W TENISIE ZIEMNYM   Szanowni Państwo ! Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu ma zaszczyt zaprosić wszystkich amatorów tenisa, mających wykształcenie prawnicze na: VIII Drużynowe Mistrzostwa Polski Prawników w Tenisie Ziemnym. Uczestnikami […]

Wielkość czcionki
Kontrast